"Gra". Premiera nowego spektaklu w Teatrze Maska
W sobote prapremiera interaktywnego spektaklu dla dzieci, który w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieście.
fot. Teatr Maska

W najbliższą sobotę 10 września o godz. 16.30  w Teatrze "Maska" odbędzie się pokaz przedpremierowy spektaklu "GRA" w reżyserii Katarzyny Kawalec. Premiera w niedzielę również o godz. 16:30. 

Przez cały wrzesień będą odbywały się seanse zamknięte spektaklu dla dzieci z podkarpackich szkół. Jednak wszyscy zainteresowani będą mieli dwukrotnie okazje wybrać się na otwarte seanse, które odbędą się w dniu premiery, tj. w najbliższą niedzielę 11 września oraz w niedzielę 18 września o godz. 16:30. 

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 6 lat.

O spektaklu

Pewnego zupełnie zwykłego wtorku lub czwartku, a może innego równie zwyczajnego dnia tygodnia, w mieście ani za dużym ani za małym – takim ot w sam raz, wydarzyła się zupełnie niezwykła historia.

Pewna dziewczynka postanowiła wrócić sama ze szkoły do domu. I to ma być ta niezwykła historia? – zapytacie może. Ależ skąd! Choć dla naszej bohaterki miał być to zupełnie wyjątkowy, bo pierwszy samodzielny spacer przez miasto, stanowił on jednak dopiero początek całej serii niezwykłych, a czasem także trochę strasznych i niebezpiecznych wydarzeń. Bo chociaż dziewczynka otrzymała na drogę od swoich rodziców wiele dobrych rad i przestróg, zapomniała o nich zaraz za pierwszym rogiem ulicy. Nie tylko zaczęła rozmowę z nieznajomym, ale także dała się wciągnąć w świat tajemniczej gry. Wkrótce przekonała się, że została w niej uwięziona. Jedynym sposobem na powrót do domu okazało się ukończenie rozgrywki. Jednak aby tego dokonać, należało doskonale opanować zasady gry. Czy naszej bohaterce udała się ta sztuka? Czy wróciła do swoich rodziców, czy też może wciąż błąka się po planszach, próbując ukończyć kolejne zadania? Przekonacie się  o tym podczas przedstawienia!

Reklama

Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczą się mali widzowie. A wszystko to  – dzięki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy, do której chętnie przyłączą się dzieci.

reżyseria: Katarzyna Kawalec
scenografia i lalki: Areta Magdalena Puchalska
muzyka: Radosław Bolewski
ruch sceniczny: Katarzyna Paluch

obsada: Jadwiga Domka, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek, Natalia Zduń

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: teatr Maska , spektakl , gra

Reklama
Reklama