Głośny spektakl Pawła Passiniego wraca do Teatru Maska. Po przestawieniach spotkania z reżyserem

Głośny spektakl Pawła Passiniego wraca do Teatru Maska. Po przestawieniach spotkania z reżyserem
Reklama

W czwartek i piątek 21-22 listopada wraca do Teatru Maska głośny spektakl w  reżyserii Pawła Passiniego.  Sztuka została opracowany na festiwal Nowe Epifanie Instytutu Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Premiera miała miejsce podczas czerwcowego festiwalu „Maskarada”. Spektakl zyskał wiele interesujących i pochlebnych recenzji zarówno w lokalnych, jak i ogólnopolskich mediach.

Po każdym ze spektakli zaplanowano spotkanie z reżyserem Pawłem Passinim, który odpowiada także za muzykę graną na żywo podczas spektaklu.

Punktem wyjścia dla pracy twórców były różne warianty opowieści biblijnej na temat postaci Judasza. W publicznej pamięci została relacja ewangelisty Mateusza, który pisał, że Judasz zwrócił srebrniki kapłanom, po czym się powiesił. Piotr w Dziejach Apostolskich pisze, że Judasz żadnych pieniędzy nie zwracał, kupił za nie ziemię i zginął w wypadku. Z kolei jeden z ojców Kościoła, Papiasz, twierdzi, że Judasz roztył się tak bardzo, iż nie mógł przejść tam, gdzie wóz swobodnie przejeżdżał.

Judasz obciążony jest ładunkiem stereotypów, ale też daje możliwość pokazania wielu aspektów człowieczeństwa. Artur Pałyga – dramatopisarz i Paweł Passini, chcą spojrzeć na postać Judasza z wielu stron.

Reklama

Przedstawienia odbędą się w Teatrze Maska w czwartek i piątek 21-22.11.2019 r. godz: 19:00, 11:00 i 19:00.

Szczegóły spektaklu, bilety i recenzje znajdziecie na stronie www.teatrmska.pl

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: teatr Maska , #CHYBANIEJA , Paweł Passini

Reklama
Reklama