Gloria in excelsis Deo. Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej
5 czerwca Bazylikę oo. Bernardynów w Rzeszowie wypełni muzyka. Wszystko to za sprawą koncertu „Gloria in excelsis Deo” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej
fot Materiały Prasowe

Wykonane zostaną trzy utwory, które łączą słowa „Chwała na wysokości Bogu”. Jako pierwsza zaprezentowana zostanie „Gloria” z Mszy IX Cum Jubilo w formie chorału gregoriańskiego. Spotkanie z tym utworem to niezwykłe przeżycie muzyczne. Długie, niekończące się frazy, dają niesamowite poczucie spokoju i harmonii. To także bez wątpienia okazja by uwolnić pokłady wrażliwości, które drzemią w każdym z nas.

Tego dnia zabrzmią także „Gloria” Boba Chilcotta i Johna Ruttera, wybitnych, współczesnych kompozytorów brytyjskich. Utwory te charakteryzują się zupełnie różnym stylem. Pierwszy utrzymany jest w nurcie muzyki jazzowej, z charakterystycznym nawiązaniem do latynoamerykańskich rytmów. Drugi to utwór o majestatycznym brzmieniu, podkreślonym famfarycznym brzmieniem instrumentów dętych ukazuje pełen wachlarz brzmienia kilkudziesięcioosobowego chóru. Zespół instrumentalny, złożony ze znakomitych muzyków, filharmoników i wykładowców Wydziału Muzyki UR, stanowi sekcja instrumentów dętych blaszanych – trąbki, puzony, waltornia i tuba; instrumenty perkusyjne tj. kotły i ksylofon, a także organy.

Reklama

Zespół poprowadzi Justyna Szela-Adamska, dyrygentka Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, doktorantka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W swojej 11-letniej karierze z sukcesami prowadziła 11 chórów - dziecięcych, młodzieżowych, parafialnych iUniwersytetu Trzeciego Wieku. Koncert realizowany jest w ramach przewodu doktorskiego dyrygentki.

Wstęp na koncert jest wolny. 

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Gloria in excelsis Deo , Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej

Dzisiaj, 10.12.2019
Jutro, 11.12.2019
Pojutrze, 12.12.2019
Piątek, 13.12.2019
Sobota, 14.12.2019
Niedziela, 15.12.2019
Poniedziałek, 16.12.2019
Wtorek, 17.12.2019
środa, 18.12.2019
Czwartek, 19.12.2019
Reklama
Reklama