Gdzie z dzieckiem w ten weekend w Rzeszowie? Mamy listę wydarzeń z okazji Dnia Dziecka

Gdzie z dzieckiem w ten weekend w Rzeszowie? Mamy listę wydarzeń z okazji Dnia Dziecka
Reklama

Nadchodzi dzień, na który czekają wszystkie dzieciaki. 1 czerwca ich wielkie święto, warto zatem dostarczyć swoim pociechom atrakcji, jakich nie mają na co dzień. Przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w ten weekend z okazji Dnia Dziecka w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że będzie pomocne.

 

Dzień Dziecka w Teatrze Maska

2 czerwca 2019 r. teatr Maska zaprasza dzieci z rodzicami na wspólne świętowanie Dnia Dziecka.

Uczestnicy wydarzenia będą ożywiać przedmioty, poznają historię Czerwonego Kapturka stworzoną z klocków, zobaczą Żabie opowieści najmłodszych uczestników zajęć aktorskich w Teatrze Maska, a następnie przeniosą się do bajkowej krainy Wiewiórki, Mrówki i Słonia, i przekonają się dlaczego po prostu Wystarczy być.

PROGRAM:

12:00 "Czerwony Kapturek", Scena Kacperek, Bilety: 15 zł,

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 2-4 lata, czas trwania 30 min

14:00 "Żabie opowieści" I pokaz warsztatowy młodszej grupy Małej Akademii Teatralnej, Scena Kacperek

15:00 "Żabie opowieści" II pokaz warsztatowy młodszej grupy Małej Akademii Teatralnej, Scena Kacperek

Wstęp wolny

MAŁA AKADEMIA TEATRALNA - zajęcia aktorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Opiekunowie: Natalia Koza, Małgorzata Szczyrek

16:30 "Wystarczy być", Duża Scena, Bilety: 15 zł

Spektakl dla widzów od 4 lat, na podstawie książki "Nie każdy umiał się przewrócić" Toona Tellegena

 

Dzień Dziecka w kinie Zorza

Kino Zorza zaprasza najmłodszych widzów 1 i 2 czerwca na dwa seanse, podczas których odbędą się konkursy z nagrodami.

Pierwszy seans rozpocznie się o godz. 15:00. Zagramy film "Paskudy. Uglydolls". Przed projekcją odbędzie się konkurs z nagrodami.

Drugi seans rozpocznie się o godz. 17:00 filmem "Aladyn". Również przed projekcją będzie zorganizowany konkurs.

W tych dniach bilety dla dzieci będą w cenie 15 zł.

 

Magiczny Dzień Dziecka w Millenium Hall

Millenium Hall w ten weekend zapewnia liczne niespodzianki, upominki, zabawy i atrakcje dla najmłodszych.  Dzień Dziecka będzie trwał cały weekend, tj. w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00.

Będą magiczne pokazy iluzjonisty, wspólne czarowanie, zabawy z klaunem, szczudlarze, pokazy cyrkowe, żonglerka piłkami, latające talerze, kręcenie poi, wielkie zbijanie cukierkowej piniaty, słodkie upominki, konkursy z nagrodami, plac zabaw, wielkie bańki mydlane, balonowe zoo, dmuchańce i wieeeele innych atrakcji! Wydarzenia będą odbywały się zarówno na Skwerze jak i w strefie eventowej obok Pizza Hut.

Tego roku również nie zabraknie charytatywnego akcentu. W sobotę o godz. 15:00 ze Skweru wyruszy III Bieg Świadomości o Zespole Pradera Williego organizowany przez Fundację "Potrafię Pomóc". Ochotnicy pobiegną dla "wiecznie głodnych", ludzi z nieuleczalną chorobą genetyczną, w celu uświadomienia innym jej problemu.

 

Rajdowy Dzień Dziecka w Galerii Rzeszów

Galeria Rzeszów organizuje Dzień Dziecka w klimatach rajdowych. Przygotowano 6 torów rajdowych o długości 35 metrów oraz turnieje rajdowe z nagrodami, dla dzieci i rodziców. Dostępny będzie również symulator rajdowy z kokpitami F1.

W Strefie Kreatywnych Warsztatów będzie można stworzyć chorągiewki rajdowe, tory rajdowe oraz samochody rajdowe. Będą również konkursy związane z samochodami, torami rajdowymi, znakami drogowymi itp.

Mobilna przymierzalnia z kostiumami, umożliwi przymierzenie kombinezonów rajdowych i zrobienie sobie zdjęcia w bolidzie F1 lub w gokarcie.

Dla dziewczynek przewidziano Mini Strefę Beauty, a w niej: malowanie buziek, warkoczyki, tatuaże

Reklama

Dla wszystkich dzieci przewidziano słodkie upominki. Słodkie upominki dla wszystkich dzieci

Dzień Dziecka w Galerii Rzeszów potrwa od godz. 12:00 do 18:00.

 

Dzień Dziecka w Galerii Nowy Świat

Dzień Dziecka w centrum handlowym Nowy Świat odbędzie się pod hasłem „Edukacja – Sport – Zabawa”. Dla dzieci przygotowano KOSMICZNĄ KRAINĘ, w której znajdzie się planetarium, astronomiczne warsztaty oraz będą organizowane konkursy z nagrodami. W SPORTOWYM MIASTECZKU powstanie 80 metrowy tor samochodowy. Odbędą się tam również pokazy sztuk walki i akrobatyki oraz konkurencje zręcznościowe i piłkarskie. Na najmłodszych będzie czekał również PLAC ZABAW z licznymi atrakcjami: dmuchańce, zjeżdżalnie, balonowe zoo, malowanie buziek i zabawy z animatorami.

Dla wszystkich dzieci przewidziano słodkości i upominki.

 

Familijny piknik sportowy w Plazie

Trampoliny, ścianki wspinaczkowe, przeprawa przez „rzekę SLIME”, zawody drużynowe oraz pokazy sportowe – tak będzie wyglądał Familijny Piknik Sportowy w CH Plaza Rzeszów. Imprezę poprowadzi aktor Przemysław Cypriański. Piknik w rzeszowskiej Plazie zorganizowany zostanie w najbliższą sobotę 1 czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00.

Główna część Familijnego Pikniku Sportowego z okazji Dnia Dziecka zorganizowana zostanie w atrium CH Plaza Rzeszów. Strefy sportowe pojawią się także przed wejściem głównym do Centrum. Od godziny 12:00 na wszystkie dzieci czekać będzie wiele atrakcji. Klub Diving RES zaprezentuje pokazy skoczków wodnych na trampolinach przy współpracy z rzeszowskim FlyParkiem. Odbędą się także zawody Karate przygotowane przez Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM – Kyokushin Rzeszów. Uczestnicy Familijnego Pikniku Sportowego będą mogli spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych oraz w rozgrywkach unihokeja.

Ciekawie zapowiada się także przygotowany specjalnie basen SLIME. Jest to niezwykła atrakcja dla maluchów pozwalająca przeprawić się na dmuchanej oponie przez rzekę z masy slime.

 

Warsztaty teatralne w Empiku

W sobotę, 1 czerwca w Empiku w Millenium Hall odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci. Warsztaty rozpoczną się o 10:00 i potrwają do 16:00.

Z okazji Dnia Dziecka Empik przygotował wyjątkowe warsztaty teatralne. Najpierw uczestnicy wysłuchają bajek, a następnie wszyscy wspólnie je omówią, dzieląc się swoimi przemyśleniami i emocjami. Po wstępnej analizie postaci, dzieci będą wcielać się w role, ćwiczyć wyobraźnię, dykcję oraz oddech. Podczas spotkania prowadzący zachęcą młodych aktorów do twórczego myślenia, co pomoże w kształtowaniu wrażliwości estetycznej i pomysłowości. Warsztaty poprowadzą profesjonaliści, których wskazówki będą bezcenne dla młodych adeptów sztuki aktorskiej.

 

Dzień Dziecka w Filharmonii Podkarpackiej

31 maja o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się specjalny koncert musicalowy z okazji Dnia Dziecka. Spektakl zatytułowany ,,Muzyczny Wehikuł”, przygotowany został przez adeptów Akademii Aktorskiej Artysta w ramach zwieńczenia całorocznej nauki dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kilkudziesięciu artystów zaprezentuje utwory z największych, światowych dziecięcych musicali i bajek muzycznych, które skradły serca również dorosłej publiczności.

Całość wzbogacą przepiękne kostiumy oraz animacje LED, które zbudują wyjątkową scenografię koncertu. Spektakl trwa około 45 minut.

 

Dzień Dziecka w Kino za Rogiem Cafe

Kino za Rogiem to nowe miejsce na kulturalnej mapie Rzeszowa, które otwiera się 31 maja przy ul. Św. Mikołaja 6, w rejonie dworców PKS i PKP. Dzień później, tj. 1 czerwca kinokawiarnia przygotowała darmowe seanse specjalnie dla najmłodszych.

Harmonogram seansów:

10:00 Film "Ryś i Spółka" (od lat 5, 97min)

12:00 Film "Misiek w Nowym Jorku" (od lat 7, 86min)

14:00 Film "Mikołajek" (od lat 7, 87min)

16:00 Film "Mały Książę" (od lat 7, 101min)

 

Weekend Dnia Dziecka w kinach Helios

Weekend czekają na najmłodszych specjalne pokazy dla dzieci w każdym wieku organizowane w obydwu kinach Helios.

Reklama

Kina zapraszają na seanse z konkursami już od 31 maja, a w weekend 1-2 czerwca czekają na was dodatkowo atrakcje w holach kin i mnóstwo dobrej zabawy! W Weekend Dnia Dziecka kina Helios będą należały do dzieci!

W ramach licznych atrakcji kina zapraszają na bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych:

•   Paskudy. UglyDolls – Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonym na uboczu Paskudowie. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym by być wspaniałym?!

•   Aladyn – bajkę o Alladynie chyba każdy zna, ale tym razem klasyczną animację Disneya twórca wzbogacił o wartką akcję i typowe dla siebie zaczepne poczucie humoru.

•   Pokémon Detektyw Pikachu – Tim Goodman próbuje ustalić co wydarzyło się z jego zaginionym w tajemniczych okolicznościach ojcem - Harrym. Pomaga mu w tym detektym Pikachu. Wspólnie przemierzą ulice Ryme City, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie.

•  Panda i banda - Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi. Grupa przyjaciół: niedźwiedź, łoś, tygrys i królik stają przed wyzwaniem dostarczenia pandy do jej prawdziwego domu, po drugiej stronie ogromnej pustyni.

•   Dzień czekolady - to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret.

Na Weekend Dnia Dziecka w kinach Helios obowiązuje standardowy cennik biletów.

 

Dzieciaki za kulisami

Teatr im. Wandy Siemaszkowej, który na co dzień kojarzy się z repertuarem dla dorosłych, tym razem postanowił spotkać się z najmłodszymi.  1 czerwca dzieci wraz z opiekunami będą mogły wybrać się w wyjątkową wycieczkę po Teatrze. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć, jak powstaje spektakl, poznać pracę nie tylko aktorów, ale także garderobianych, krawcowych czy speców od techniki, a w końcu samemu poczuć się jak gwiazda.

Po najciekawszych, zazwyczaj niedostępnych dla osób postronnych zakamarkach Teatru, chętnych oprowadzi jego dobry duch i wieloletni producent teatralny Jerzy Lubas. Na zwiedzających czekać będą m.in.: pracownia krawiecka, garderoba aktorów, przymiarka kostiumów teatralnych i zdjęcia pamiątkowe, pokaz ustawiania świateł, wizyta za kulisami Dużej Sceny, spotkanie z aktorami oraz dodatkowe niespodzianki i słodki upominek.

Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 11.00. Przewidujemy 3 tury zwiedzających (w 10-15 osobowych grupach). Wejście o każdej pełnej godzinie. Zakończenie o godz. 14.00.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa dzieci mogą zwiedzać teatr wyłącznie w towarzystwie dorosłych. Jeden dorosły może mieć pod opieką maksymalnie dwójkę dzieci.

Bilety wstępu w cenie 10 zł dla osoby dorosłej (wstęp dla dzieci bezpłatny!) do nabycia przez stronę www oraz w kasie Teatru.

 

Dzień Dziecka we FlyPark

FlyPark przy ul. Przemysłowa 3 z okazji Dnia Dziecka przygotował specjalne atrakcje. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godz. 17:00. Do zabawy dołączy maskotka, która przywita dzieci! Następnie odbędą się zabawy z chustą, zamykanie w bańce mydlanej, balonowe zoo, malowanie buzi, tatuaże dla dzieci i wiele innych atrakcji!

W strefie boiska sportowego odbędzie sie także Turniej w piłke nożną.dla dzieci do lat 10. Zgłoszenia do turnieju należy przesyłać na: rzeszow@fly-park.eu . Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dzień dziecka ze Scooby-Doo w Parku Trampolin JumpWorld

W okazji Dnia Dziecka, Park Trampolin JumpWorld przy ul. Torowej 2, odwiedzi największy pogromca duchów potworów i pysznych smakołyków - Scooby Doo. Atrakcje dla najmłodszych czekają 1 czerwca w godz. 12:00 - 21:00 oraz 2 czerwca, w godzinach: 10:00 - 20:00. 

ScoobyDoo przygotował dla Was moc Scoobydaśnych atrakcji: tory przeszkód, gry i zabawy, malowanie twarzy, nagrody oraz pajęcza sieć, balonowe zagadki i wiele wiele innych.

 

Dzień z atrakcjami dla miłośników przygód

W dniu 1 czerwca, od godz. 12:00 do 18:00, parking przed Galerią Graffica będzie miejscem wypełnionym różnorodnymi atrakcjami dla małych miłośników przygód. Animatorzy w fantazyjnych przebraniach zapewnią wiele atrakcji, gier i zabaw. Wszystkie dzieciaki otrzymają prezenty, ,a rodzice zyskają rabaty na zakupy dziecięce.

Wśród specjalnie przygotowanych atrakcji z okazji Dnia Dziecka znajdą się m.in.: Dmuchany Plac Zabaw, MEGA Zjeżdżalnia, Tor z samochodami , Dmuchany zamek z piłeczkami, Balonowe ZOO, Malowanie buziek, Konkursy plastyczne, zręcznościowe i taneczne, warsztaty kreatywne i animacje oraz Kolorowy Plac Zabaw dla najmłodszych.

 

Roześmiany weekend z Dniem Dziecka w Fantazji

W weekend 1 – 2 czerwca centrum Fantazja w hali Podpromie przygotowało liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym m.in. balonowe zoo, malowanie twarzy, rozbijanie piniaty, fotobudka. Każde dziecko otrzyma również prezent niespodziankę. W ten weekend cena biletu bez limitu czasowego zostaje obniżona do 22 zł.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Dzień Dziecka , dzieci Rzeszów

Dzisiaj, 22.09.2019
Jutro, 23.09.2019
Pojutrze, 24.09.2019
środa, 25.09.2019
Czwartek, 26.09.2019
Reklama
Reklama