Fotomanipulacje darksurrealistyczne zwycięzcy "FOTO ODLOT" do obejrzenia w WDK

Fotomanipulacje darksurrealistyczne zwycięzcy "FOTO ODLOT" do obejrzenia w WDK

W dniach 1-14 października 2019 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury można oglądać prace Mirosłwa Iskry - zwycięzcy XVIII Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu „Foto Odlot” - na wystawie czasowej zatytułowanej „Duchowa rafineria”. Finisaż wystawy odbędzie się 14 października br. o godz. 18:00.

Na wystawie zaprezentowane zostanie około 40 prac graficznych z lat 2016-2019. Dominować będą fotomanipulacje darksurrealistyczne,  ale również znajdziemy tam fotografię koncepcyjną.

Grafiki „Mirekisa” bazują na dobrze znanych nam emocjach i ukazują problemy oraz rozterki człowieka współczesnego. Uniwersalność i czytelność prac sprawia, że wystawa jest przyjazna w odbiorze. Jak mówi sam artysta: Chcę aby moja twórczość docierała do ludzi na co dzień nie obcujących ze sztuką, aby każdy znalazł tu cząstkę siebie, zatrzymał się na chwilę i spojrzał na życie z innej perspektywy.

Surrealista „Mirekis” urodził się w 1981 roku w Stalowej Woli. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych na terenie Polski i poza granicami kraju. Jest wielokrotnym laureatem w międzynarodowych konkursach fotografii kreacyjnej. Prace takie jak Elephant Mountain, Dark Days czy Sleeping City zdobyły popularność na całym świecie. W 2018 roku został nagrodzony Złotym medalem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP za pracę Senne Miasto w prestiżowym konkursie Foto Odlot, organizowanym przez WDK w Rzeszowie. Na tym samym konkursie został również wybrany jako Best Author FIAP.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Foto Odlot , Galeria WDK , Mirosław Iskra , duchowa rafineria

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama