FOTO. Za nami piąta edycja festiwalu Goodfest
Dwie sceny, dziewięciu wyjątkowych wykonawców i licznie zgromadzona publiczność – za nami piąta edycja festiwalu Goodfest, organizowanego przez Firmę Oponiarską Dębica oraz Goodyear Dunlop Tires Polska.
Sokół i Marysia Starosta, fot. Marek Ogień

W tym roku w Dębicy po raz kolejny połączyły się ze sobą różnorodne dźwięki i style – od alternatywnego rocka, poprzez hip-hop aż do electro-popu. Dla zebranych widzów zagrali: Kayah, Natalia Nykiel, Sokół i Marysia Starosta, Taco Hemingway, The Dumplings, Domowe Melodie oraz finaliści konkursu Goodfest Dobre Dźwięki: KOSMOS, Sztokholm i Can’t Explain.

Goodfest Dobre Dźwięki

Tegoroczna odsłona festiwalu Goodfest po raz kolejny zaczęła się od finałowych koncertów w ramach konkursu Goodfest Dobre Dźwięki. Na scenie głównej zmierzyły się ze sobą trzy zespoły, które wcześniej zdobyły największe uznanie internautów: KOSMOS, Sztokholm i Can’t Explain. Jako pierwsza przed publicznością zaprezentowała się formacja Can’t Explain, serwując dużą dawkę rocka z elementami elektroniki. Następnie na scenę wkroczył skład Sztokholm, który uwiódł zebranych elektronicznymi dźwiękami. Na zakończenie konkursowych zmagań zagrał faworyt internautów – KOSMOS, który porwał graniem w stylu alternatywnego rocka. Po tym występie wszystko było już w rękach publiczności – jej aplauz został zmierzony decybelomierzem. Zaciętą walkę wygrał KOSMOS, zdobywając nagrodę w wysokości 3 000 zł.

Scena główna

Reklama

O godzinie 20.00 rozpoczęły się koncerty na scenie głównej festiwalu Goodfest. Jako pierwsza wystąpiła Natalia Nykiel, uznawana za objawienie nurtu electro pop. Artystka porwała zebraną publiczność wykonując swoje najpopularniejsze utwory, w tym wielki przebój – Bądź duży, podczas którego emocje pod sceną sięgnęły zenitu. Po tym występie nastąpiła prawdziwa muzyczna wolta – przed zebranymi stanęli bowiem Sokół i Marysia Starosta. Muzycy po mistrzowsku połączyli brudny rap z łagodnym wokalem, czym zaskarbili sobie uznanie zebranych widzów. Na zakończenie wieczoru na scenie głównej pojawiła się jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek – Kayah. Gdy artystka wykonywała swoje najważniejsze utwory, publiczność szalała pod sceną, śpiewając razem z nią.

Scena alternatywna

Nie mniejsze emocje czekały na publiczność zebraną pod sceną alternatywną. Punktualnie o 20.30 pojawił się Taco Hemingway, którego koncert stanowił wyjątkowy komentarz otaczającej nas rzeczywistości. Ten występ ściągnął pod scenę tłumy, które głośno wspierały artystę. Następnie muzyczny klimat po raz kolejny bardzo się zmienił – przed słuchaczami zaprezentował się projekt Domowe Melodie, który hipnotyzował delikatnymi, przytulnymi dźwiękami. Na zakończenie nowoczesną elektronikę zaserwował młody duet z Zabrza – The Dumplings, który przeniósł zebranych do mikrokosmosu relacji międzyludzkich.

- Cieszymy się, że po raz kolejny festiwal Goodfest, organizowany przez Firmę Oponiarską Dębica oraz firmę Goodyear, zgromadził tak liczną publiczność. Mamy nadzieję, że widownia będzie miała świetne wspomnienia z dzisiejszej imprezy. Wierzymy, że mieszkańcy Dębicy są dumni nie tylko z fabryki świetnych opon cenionych w świecie, ale także z festiwalu, który jest coraz bardziej znany w całej Polsce  – powiedział Paweł Jezierski, menedżer ds. komunikacji Goodyear Polska i Ukraina.

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Goodfeest , festiwal Dębica

Reklama
Reklama