FOTO ODLOT. Prace można nadsyłać do 22 sierpnia
Jeszcze przez najbliższe trzy tygodnie /do 22 sierpnia br./ można nadsyłać prace fotograficzne na tegoroczną edycję FOTO ODLOT.
fot. Zygmunt_Kozimor, jedna z nagrodzonych prac w poprzednich latach

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w XVII Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym FOTO ODLOT organizowanym pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (nr 2016/365), Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (nr 147/2016) i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Konkurs FOTO ODLOT to jedna z najważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu artystów fotografików zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

W ostatniej edycji uczestniczyli artyści z 21 krajów świata a ekspozycję pokonkursowa liczyła 295 zdjęć i prezentowana była w Galerii WDK Rzeszów.

Reklama

Konkurs ten organizowany jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie od 1992 r. - początkowo zorganizowano 6 edycji ogólnopolskich a od 1998 r. konkurs w randze międzynarodowej odbył się już 16 razy.

Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców. Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących a każdy autor można przesyłać do czterech prac wykonanych w dowolnej technice na adres WDK w Rzeszowie do 22 sierpnia 2016 r.

Regulamin i więcej informacji jest na stronie www.wdk.podkarpackie.pl

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Foto Odlot , konkurs fotograficzny

Reklama
Reklama