"Finist - Dzielny Sokół". Premiera spektaklu studentów UR
Spektakl w reżyserii Kamila Dobrowolskiego z udziałem studentów filologii rosyjskiej UR będzie miał swoją premierę 28 czerwca.
fot. kadr z filmiku YouTube

Sekcja Teatralna Koła Naukowego Rusycystów Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na premierę „FINIST – DZIELNY SOKÓŁ”/„ФИНИСТ – ЯСНЫЙ СОКОЛ” na podstawie baśni Nikołaja Kolady, która odbędzie 28.06.2016, godz. 15.00, scena "Kacperek" w Teatrze "Maska".

Spektakle są grane o godzinie 15:00 oraz o godzinie 17:00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy dokonać wcześniejszej rezerwacji pod adres mailowy: rusycystaUR@gmail.com

Wstęp wolny.

Po spektaklu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Hulik.

Na styku świata rzeczywistego i świata duchów opowie się za chwilę pełna magii historia Mariuszki, która pokochała Finista Dzielnego Sokoła. Rozgrywka pomiędzy miłością i zawiścią ukazana zostanie jako działanie przenikających się sił ludzkich i nadnaturalnych. Prosta baśniowa fabuła stanowi podłoże dla ukazania przepływu energii oraz mocy wzajemnego oddziaływania złych i dobrych intencji.

Finist Dzielny Sokół - to baśń zainscenizowana z użyciem środków teatru formy przez studentów Sekcji Teatralnej Koła Naukowego Rusycystów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Spektakl rosyjskojęzyczny dla widza 12+

Opiekun sekcji - dr Katarzyna Buczek

Reklama

Reżyser - Kamil Dobrowolski

Asystent reżysera - Kristina Kiseleva

Muzyka - Jerzy Dowgiałło

Konsultacje ruchowe - Magdalena Widłak

Obsada: Alicja Harapiuk, Martyna Liszcz, Kristina Kiseleva, Aneta Nurcek, Sabina Sasa, Mariola Stanisławczyk, Ewa Targ, Krystian Propola, Andriy Mykytyak, Kamil Starzak

 

Celem sekcji teatralnej Koła Naukowego Rusycystów UR jest zainteresowanie kulturą sztuką i językiem rosyjskim poprzez teatr. Członkowie sekcji chcą pokazać, że w sztuce, w teatrze nie ma granic, a emocje jakie przekazujemy i przeżywamy są wspólne wszystkim bez względu na poglądy polityczne czy narodowość. Nasz teatr Jest teatrem międzynarodowym, bez granic, gdzie na scenie obok siebie występują studenci z Polski, Rosji i Ukrainy, na naszych spektaklach w latach ubiegłych gościliśmy międzynarodową publiczność. Pragniemy zaprosić wszystkich na trzeci z kolei spektakl przygotowany przez sekcję teatralną studentów filologii rosyjskiej UR. 

 

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: spektakl , Finist , Dzielny Sokół , studenci UR

Reklama
Reklama