Finisaż wystawy plakatów Przemysława Szydłowskiego i spotkanie z artystą

Wystawę otwarto na początku stycznia br.
Finisaż wystawy plakatów Przemysława Szydłowskiego i spotkanie z artystą
Reklama

Do 20 stycznia w Galerii WDK można oglądać wystawą alternatywnych plakatów Przemysława Szydłowskiego. Tego dnia, o godz. 18:00 odbędzie się finisaż wystawy i spotkanie z artystą.

Przemysław Szydłowski – absolwent Malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, grafiką. Obecnie pracuje, jako nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne.

Artysta o wystawie: Tworzenie, projektowanie plakatu jest dla mnie wyzwaniem, niezależnie od tego, czy efektem będzie swobodna, graficzna wizja w odpowiedzi na film Spielberga czy prosty afisz z okazji występu zespołu tanecznego w domu kultury. Ujęcie tematu za pomocą umownych znaków skupia złożone doświadczenie niczym soczewka. Pozornie przejrzysty układ i jasny przekaz, nie pozbawia odbiorcy satysfakcji przy rozszyfrowywaniu kodu czy nadawaniu znaczeń.

Reklama

Pomysł interpretowania wielowątkowej fabuły filmu poprzez syntetyczny w formie plakat pojawia się spontanicznie, jako reakcja na to, co mnie porusza, wstrząsa, zaciekawia. Gdy odpowiadam obrazem na te spośród produkcji, do których mam szczególny sentyment, korzystam z własnych „kluczy”, by rozwikłać lub podsumować przedstawioną na ekranie historię. Zdarza się, że użycie konkretnych znaków graficznych w oszczędnej kompozycji, jest na tyle trafne, celne, że uniwersalizuje pewne wrażenie i staje się wspólnym dla wielu odbiorców, nie tracąc przy tym osobistego charakteru i stylu autorskiego projektu.

Więcej o artyście na http://przemyslawszydlowski.com

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: alternatywne plakaty , Przemysła Szydłowski

Dzisiaj, 23.01.2020
Jutro, 24.01.2020
Pojutrze, 25.01.2020
Reklama
Reklama