Festiwal Wolności Twórczej - nowe wydarzenie kulturalne w Rzeszowie

Na zdj. Orange Trane / Materiały prasowe
Reklama

Orange Trane i Fedkowicz Duo wystąpią na Festiwalu Wolności Twórczej. Koncert będzie również transmitowany online.

Festiwal Wolności Twórczej to nowa impreza na koncertowej mapie Rzeszowa. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 16 października w teatrze Maska. Wydarzenie dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Rzeszów organizuje Stowarzyszenie Podkultura.

Podczas festiwalu wystąpią: utytułowana trójmiejska formacja Orange Trane z programem z płyty "Wolność" oraz frapujący duet duet (harfa - perkusja) tworzony przez Agnieszkę Grelę – Fedkowicz i Wojciecha Fedkowicza - Fedkowicz Duo. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

WAŻNE!! Z powodu obecności Rzeszowa w żółtej strefie, wydarzenie odbędzie się z niewielkim udziałem publiczności. Chętni do osobistego wzięcia udziału w wydarzeniu proszeni są o wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem - https://forms.gle/RRsApBiTWgNpYbhZ9

Koncert będzie również transmitowany online na profilu facebookowym Stowarzyszenia Podkultura.

Reklama

Informacje o zespołach:

Fedkowicz Duo to nowy projekt Wojtka Fedkowicza, współtworzony wraz z jego żoną, Agnieszką Grelą-Fedkowicz. To nowa przestrzeń muzyczna, w której przenikają się inspiracje ze świata harfy i perkusji. Na płycie "Imaginary Space" muzyka współczesna spotyka się z energicznymi bitami, a dźwiękowe impresje zostają poddane elektronicznym przetworzeniom, które współtworzą wielowymiarowy dźwiękowy pejzaż.

Orange Trane tworzą wybitni polscy instrumentaliści, należący do ścisłej czołówki europejskiego jazzu: Piotr Lemańczyk – kontrabas i gitara basowa, Dominik Bukowski – wibrafon xylosynth, Tomasz Łosowski – perkusja i instrumenty perkusyjne. Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. W przeszłości wielokrotnie nagradzani na najważniejszych konkursach w Polsce takich jak: Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa.

Na rzeszowskim festiwalu zespół wystąpi w składzie

  • Dominik Bukowski - wibrafon
  • Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
  • Tomasz Łosowski - perkusja
  • Szymon Łukowski - saksofony
  • + gościnnie Eskaubei - rap, spoken word
Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Festiwal Wolności Twórczej , Orange Trane , Fedkowicz Duo

Reklama
Reklama