"Festiwal taki jak dawniej" już od 15 sierpnia w Cieszanowie

fot. Rafał / RESinet.pl
Reklama

We wtorek odbyła się ostatnia konferencja prasowa przez imprezą. Obecni na niej byli organizatorzy imprezy, włącznie z burmistrzem Cieszanowa, Zdzisławem Zadwornym. Cała akcja miała miejsce w salonie Barberhood przy ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie i zarówno klimat miejsca jak i sam fakt nieuniknionego początku festiwalu nie pozostawiał złudzeń z czym uczestnicy tegorocznej edycji będą mieli do czynienia. 

„To tej pory odbyło się 10 edycji Cieszanów Rock Festiwalu. Około 400 koncertów przez 10 lat. Około 60 tyś uczestników festiwalu. Setki wydarzeń towarzyszących przez te 10 lat. 100 tyś kultowych pierogów Koła Gospodyń Wiejskich z Cieszanowa” – tak oto 10. edycje największej rockowej imprezy Podkarpacia zapowiadał Artur Tylmanowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest „Festiwal taki jak dawniej”: „Dążymy troszkę do tego powrotu do korzeni. Te pierwsze festiwale były może mniej profesjonalne, ale uczestnicy bardzo aktywnie w tym co się działo brali udział. Wiele fajnych, spontanicznych zabaw, które mam nadzieje, że w tym roku również przywrócimy. Ich inwencja była dla nas jak gdyby, że nie my wszystko układamy, ale oni również współtworzą z nami ten festiwal” – tłumaczył burmistrz Cieszanowa.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że udało się już sprzedaż około 3 tys. karnetów. Co więcej nie ma najmniejszego problemu, żeby bilet, nawet jednodniowy, nabyć na terenie imprezy. Wiadomo także, że w łącznej puli karnetów znajduje się ponad 5,5 tys. wejściówek. Organizatorzy liczą na ponad 6 tys. uczestników imprezy. Dodajmy, że w pierwszej edycji festiwalu uczestniczyło niecałe 4 tys. osób.

 Jak wiadomo grunt do świetna muzyka, a tej również podczas ubiegłorocznej edycji nie powinno zabraknąć. W związku z tym, że mamy do czynienia z jubileuszową edycją, organizatorzy zdecydowali się na takich artystów, którzy dotychczas przez ostatnie 10 lat przyciągali pod scenę największą ilość osób.

„To było moja idea the best of CRF, czyli najlepsze, najbardziej oblegane, najciekawsze koncerty z 10 lat. W ten sposób trafia do na ponownie Dubioza Kolektiv, Pidżama Porno, Armia, Acid Drinkers, Vader i KSU” – tłumaczył dyrektor artystyczny.

Reklama

„Po każdym festiwalu robimy takie badanie, jeżeli chodzi o uczestników, co im się podobało, co nie, jakie zespoły, czyli jak cały festiwal jest oceniamy” – dodaje burmistrz.

Na festiwalu będą dwie sceny. Na scenie głównej zobaczymy 12 artystów. Na scenie alternatywnej w czwartek  będzie 9 artystów, w piątek 5 w przeglądzie i w sobotę również 5 w przeglądzie. Co więcej, jedna ze scen została ustawiona w taki sposób, żeby uczestnicy festiwalu korzystający z dobrodziejstw kąpieliska, mogli bez problemu obserwować to co dzieje się na niej dzieje.

To nie koniec tegorocznych atrakcji. W ostatni dzień, po koncercie Dubioza Kolektiv, organizatorzy przygotowali coś specjalnego: „Będziemy też mieli jedną niespodziankę. Nie możemy teraz zdradzić co to będzie. Zapraszamy na koncert Dubioza Kolectiv, w sobotę 22.45. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe w historii Cieszanów Rock Festiwalu – mówi Artur Tylmanowski.
 

 ZOBACZ PROGRAM DZIENNY I GODZINY KONCERTÓW

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Cieszanow Rock Festiwal

Dzisiaj, 14.12.2019
Jutro, 15.12.2019
Pojutrze, 16.12.2019
Wtorek, 17.12.2019
Reklama
Reklama