Festiwal Gier Planszowych z premierą rodzinnej gry "Wyścig balonów"

fot. Pixabay
Reklama

W najbliższą sobotę, w Empiku w Galerii Rzeszów odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Gier Planszowych. Impreza przeznaczona jest nie tylko dla zaawansowanych graczy, ale również dla całych rodzin i tych, którzy chcą, którzy pragną oderwać się od świata wirtualnego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 20:00. Wstęp bezpłatny.

Moda na planszówki cały czas trwa, a wybór wśród gier jest ogromny i każdy, kto stawia pierwsze kroki w świecie rozrywki analogowej może pogubić się wśród masy tytułów. Inspiracje i podpowiedzi podsunie kolejna edycja empikowego Festiwalu Gier Planszowych, podczas którego zainteresowani grami mogą do woli testować i eksperymentować.

Festiwal, w którym udział jest bezpłatny, to rozgrywki, prezentacje nowości w planszówkach i łamigłówkach, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami gier.

To wydarzenie od lat przyciąga nie tylko zaawansowanych graczy, ale całe rodziny, młodzież i wszystkich tych, którzy choć na chwilę chcą odłożyć telefon, oderwać się od świata wirtualnego i skupić się interakcjach i wspólnych spędzaniu czasu offline – z rodziną i znajomymi. Festiwal Gier Planszowych organizowany jest przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych.

Podczas Festiwalu na odwiedzających będą czekać znani producenci i wystawcy planszówek: Edgard, Egmont, Granna, Fox Games, Hipokampus, Mattel, MDR, Nasza Księgarnia, Rebel, Tactic Games, TM Toys, Trefl, Winning Moves oraz Zielona Sowa.

Na miłośników gier czeka też absolutna nowość. Podczas festiwalu premierę będzie miała rodzinna gra „Wyścig balonów” (Wyd. Foxgames), która zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Empiku i Grupy Wydawniczej Foksal „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Grzegorz Buźniak, autor zwycięskiej gry „Wyścig balonów” udowodnił, że warto pasję do planszówek przekuć w profesję, w której można odnieść sukces.

Reklama

Konkurs

Ta informacja może okazać się inspiracją dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, szczególnie, że trwa 2. edycja konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Nagrodą jest wydanie gry, jej sprzedaż oraz promocja.

Zainteresowani do 13 grudnia 2019 r. powinni przesłać projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny (kryteria wiekowe: powyżej 6 lat) zrealizowany w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej) wraz  ze  szczegółowym  opisem  zasad  oraz  wszystkimi  elementami  niezbędnymi  do przeprowadzenia gry.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie znajdziecie na stronie empik.com

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Empik , Festiwal Gier Planszowych , Wyścig balonów

Dzisiaj, 18.11.2019
Jutro, 19.11.2019
Pojutrze, 20.11.2019
Czwartek, 21.11.2019
Piątek, 22.11.2019
Reklama
Reklama