ESK 2016. Muzeum Dobranocek przygotowało sporo atrakcji dla dzieciaków
Od jutra rzeszowianie będą mieli okazję skorzystania z darmowych przedsięwzięć kulturalnych w ramach rozpoczynającego się Festiwalu WSCHÓD KULTURY / Europejski Stadion Kultury.
ESK 2016. Muzeum Dobranocek przygotowało sporo atrakcji dla dzieciaków

W trakcie czterech dn trwania Festiwalu, goście będa mieli okazję obejrzeć wystawy, instalacje multimedialne, koncerty, warsztaty, spektakle i wiele innych atrakcji. Do akcji włącza się równiez Muzeum Dobranocek, które przygotowało szereg atrakcji dla najmłodszych. 

W Klubie Festiwalowym na bulwarach Muzeum Dobranocek proponuje:

23.06. godz. 10.00-11.30 - warsztaty ilustratorskie „Namaluj mi bajkę” prowadzone przez Surena Vardaniana – autora ilustracji do wielu książek dla dzieci i dorosłych m.in.: „Baśnie Braci Grimm”, „Pinokio”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Podróże Guliwera”, „Przygody Sherlocka Holmesa”. Twórca przedstawi swoje projekty, opowie o pracy nad książkami oraz przeprowadzi warsztaty artystyczne, na których uczestnicy stworzą własne ilustracje do znanych bajek.

23.06. godz. 18.00 - pokaz ukraińskich animacji dla dzieci udostępnionych przez Narodowe Centrum Oleksandra Dowżenki.

24.06. godz. 10.00-11.30 - spotkanie ze studentami z Ukrainy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, którzy przeprowadzą multimedialną prezentację o zwyczajach i kulturze ukraińskiej oraz opowiedzą o swoich dobranockach z dzieciństwa.

Reklama

Na koniec pokazu przewidziany jest mały poczęstunek ze specjałem kuchni ukraińskiej. Organizatorami spotkania są Muzeum Dobranocek i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Na rzeszowskich bulwarach trakcie festiwalu będzie prezentowana wystawa plenerowa „Znajomi z Telewizorka” przedstawiająca popularnych bohaterów polskich i zagranicznych dobranocek.

Muzeum w czasie festiwalu będzie czynne:

23-24 czerwca: 9.00-19.00
25-26 czerwca: 10.00-19.00

W siedzibie Muzeum Dobranocek będzie można podziwiać wystawę twórczości Surena Vardaniana prezentującą ilustracje do baśni i bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Mały Książę”, „Baśnie Braci Grimm, „Pinokio”, trylogii o Panu Kleksie oraz książek Agnieszki Chylińskiej: „Zezia, Giler i Oczak”, „Labirynt Lukrecji”, „Zezia i wszystkie problemy świata”.

Goście ESK będą mogli też obejrzeć wystawę twórczości Edwarda Sturlisa –wybitnego reżysera związanego ze Studiem Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi oraz projekcje najpopularniejszych filmów artysty. 

Nie zabraknie także pokazów popularnych polskich dobranocek: „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Mały Pingwin Pik-Pok”, „Dziwne przygody Koziołka Matołka” i wielu innych.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Muzeum Dobranocek

Reklama
Reklama