Dziecięcy book swap i premiera książki dla najmłodszych w CH Plaza

Ilustracja z książeczki "Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie", fot. PSAR

Ilustracja z książeczki "Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie", fot. PSAR

Strefa wymiany książek dla dzieci, premiera książeczki pt. „Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie” oraz gry zabawy i animacje dla dzieci – rzeszowska Plaza zaprasza najmłodszych czytelników na sobotni event.

Dziecięcy book swap ma na celu zachęcenie najmłodszych do spędzania czasu z ciekawą lekturą w ręce. Organizatorzy chcą także poprzez czytanie książek pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzieci. Akcja ma pokazać, że czas poświęcony książce jest cenniejszy niż oglądanie telewizji, czy granie w gry komputerowe oraz zwrócenie uwagi na fakt, iż wiedzą warto się dzielić.

Najbliższy book swap dla dzieci odbędzie się w sobotę 12 października 2019 r. W godzinach od 11:00 do 15:00 w CH Plaza Rzeszów w specjalnie wyznaczonych punktach będzie można wymienić przeczytaną książkę na inną i zabrać ją ze sobą do domu. W Centrum pojawią się także specjalne miejsca do czytania ulubionych książek. Dzięki temu w czasie gdy rodzice np. będą robić zakupy, dzieci będą mogły pobudzić swoją wyobraźnię, czytając jakąś ciekawą książkę. Dodatkowo każde dziecko, które wymieni swoją ulubioną lekturę na nową pozycję, otrzyma w prezencie voucher na zabawę w znajdującej się w CH Plaza Rzeszów Kinderplanecie. Podczas imprezy na najmłodszych czekać będą także specjalne konkursy z nagrodami, ciekawe animacje i zabawy oraz strefa sportu.

W akcji uczestniczyć będzie także Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, które podczas imprezy zaprezentuje swoją najnowszą książeczkę dla dzieci pt. „Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie”. Książka autorstwa Jana Markovicia składa się z 4 części, które zilustrował je Marcin Stachów. W lekki i przyjemny sposób pokazuje ona dzieciom i młodzieży historię rozwoju Rzeszowa, począwszy od lokacji miasta w XIV wieku. Jest to kolejny projekt PSAR dla dzieci. Stowarzyszenia ma na swoim koncie już kilka książek i projektów dla najmłodszych, w tym m.in.: miniprzewodniki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”, „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” oraz rodzinną grę planszową „Miasto skarbów”.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Plaza , book swap

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama