Dwa bezpłatne koncerty w rzeszowskim Ratuszu

fot. Archiwum RESinet.pl
Reklama

W rzeszowskim rauszu zabrzmi muzyka. Jeszcze  tym miesiącu odbędą się tam dwa koncerty, podczas których słuchacze usłyszą arie operowe i operetkowe oraz pieśni Stanisława Moniuszki.

W najbliższą niedzielę, 20 października o godz. 18:00 odbędzie się recital Alicji Płonki pt. "Muzyczne krajobrazy".

Alicja Płonka to nie tylko znakomita artystka, ale także pedagog śpiewu solowego. W ambitnym repertuarze recitalu znajdziemy pieśni i arie operowe i operetkowe, które artystka wykona z udziałem swojego świetnie zapowiadającego się ucznia - Grzegorza Rubachy.

W środę natomiast, 23 października odbędzie się koncert Rzeszowskiego Teatru Muzycznego "Olimpia" pt. "Stanisław Moniuszko i jego muzyka".

W Roku Moniuszkowskim najpiękniejsze pieśni ze "Śpiewników domowych" Stanisława Moniuszki śpiewać będą soliści i chór. Nie zabraknie "Kozaka", "Postój piękna gołąbeczko", "Znasz-li ten kraj", "Przylecieli sokołowie" czy "Kum i kuma".

Wystąpią: Dagmara Moskwa - sopran, Jakub Trałka - bas, Gabriela Pisiak - fortepian, Bożena Stasiowska-Chrobak - dyrygent, Andrzej Szypuła - słowo oraz Chór Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Bezpłatne zaproszenia na obydwa koncerty można odebrać w Estradzie Rzeszowskiej.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Olimpia , recital , Muzyczne krajobrazy , ratusz , Stanisław Moniuszko i jego muzyka , Alicja Płonka

Reklama
Reklama