"Droga na tamę" - premiera słuchowiska o zabójstwie ks. Popiełuszki i spotkanie z autorem

"Droga na tamę" - premiera słuchowiska o zabójstwie ks. Popiełuszki i spotkanie z autorem
Reklama

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na premierę radiową słuchowiska DROGA NA TAMĘ połączoną ze spotkaniem autorskim ze Zbigniewem Branachem – twórcą scenariusza inspirowanego życiem ks. Jerzego Popiełuszki. Wydarzenie odbędzie się 20 października 2019 r o godz. 19:00 w studio koncertowym im. Tadeusza Nalepy przy ul. Zamkowej 3.

Premiera nieprzypadkowo zbiega się z przypadającą w tym roku 35. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana Solidarności, budziciela ludzkiej godności w czasie nocy stanu wojennego, okrutnie zamordowanego przez specjalną grupę komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

Zbigniew Branach autor znanych książek o zabójstwie ks. Jerzego, przygotował scenariusz słuchowiska "Droga na tamę" o okolicznościach śmierci duchownego. Powstało ono w Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie.

Przesłanie Jerzego Popiełuszki ma uniwersalny charakter i dziś też pozostaje dla wszystkich Polaków wyzwaniem, zaś utwór Zbigniewa Branacha przez swoją gorzką wymowę wydaje się niepokojąco aktualny i współczesny.

W powstanie słuchowiska zaangażowani byli znani artyści - występują aktorzy teatrów im. Wandy Siemaszkowej i "Maska" w Rzeszowie oraz chór Magnificat parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

Adaptacja i reżyseria słuchowiska - Andrzej Zajdel.

Zaproszenia do zdobycia na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Polskie Radio Rzeszów , Droga na tamę , Popiełuszko

Dzisiaj, 18.11.2019
Jutro, 19.11.2019
Pojutrze, 20.11.2019
Czwartek, 21.11.2019
Piątek, 22.11.2019
Reklama
Reklama