"Boże ciało", kręcone w podkarpackich Jaśliskach, z nominacją do Oscara

Reżyser Jana Komasa ma szanse na Oscara. „Boże ciało”, które kręcono na Podkarpaciu, powalczy z filmami z Macedonii, Francji, Korei Południowej oraz Hiszpani.
fot. Kino Świat
Reklama

Koprodukcja Podkarpackiej Komisji Filmowej otrzymała nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Nominacja filmu, to także wielka „promocyjna bomba” dla województwa podkarpackiego, gdyż powstawał on w podkarpackich Jaśliskach w Beskidzie Niskim.

O najważniejsza nagrodę w świecie kina, obraz Jana Komasy powalczy z „Nędznikami” (Francja, reż. Ladj Ly), „Krainą miodu” (Macedonia, reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov), „Parasite” (Korea Południowa, reż. Joon-ho Bong) oraz „Bólem i Blaskiem” (Hiszpania, reż. Pedro Almodóvar). Ogłoszenie wyników 92. edycji Oscarów odbędzie się 9 lutego.

„Boże Ciało” to inspirowana autentycznymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego podaje się za księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Boże Ciało

Dzisiaj, 24.01.2020
Jutro, 25.01.2020
Reklama
Reklama