Barwne, żywiołowe widowisko. Premiera nowego spektaklu w teatrze Maska
Premiera spektaklu "Calineczka" odbędzie się w najbliższa niedziele o godz. 16:30.
Barwne, żywiołowe widowisko. Premiera nowego spektaklu w teatrze Maska

Nowy sezon teatralny rozpoczął się niespełna miesiąc temu, a Teatr „Maska” już po raz drugi zaprasza widzów na premierę! Tym razem będzie to zrealizowana na podstawie klasycznej baśni H.Ch. Andersena „Calineczka”, przeznaczona dla  widzów od 4. roku życia. Reżyserem spektaklu jest Daniel Arbaczewski, twórca takich przedstawień jak chociażby „Pyza na polskich dróżkach”, zakwalifikowana do tegorocznej edycji prestiżowego programu Teatr Polska.

Reklama

Premiera spektaklu odbędzie się w niedzielę 2 października o godz. 16.30. Dzień wczesniej o tej samej godzinie zaplanowano pokaz przedpremierowy.

Reklama

Przygody „Calineczki” – niewielkiej dziewczynki z magicznego ziarenka – ukazują świat z perspektywy małego dziecka. Zarówno dla niego, jak i dla maleńkiej bohaterki przedstawienia wszystko wokół jest ogromne, nowe i intrygujące, ale przez swój ogrom czasem także straszne. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form, które dzięki aktorom zaczynają tworzyć sceniczną rzeczywistość. Ukazując widzom – także tym dorosłym – rzeczywistość widzianą oczyma malca, stawiają na te środki teatralnego wyrazu, które są najmocniej przez dzieci odbierane. Przedstawienie odchodzi od tekstu, komunikując się z widzami za pomocą obrazów. Staje się zabawa formą, ruchem i  dźwiękiem, tworzonym na żywo na scenie. Dzięki współpracy wszystkich twórców przedstawienia (scenografia Dariusz Panas, choreografia Marta Bury, muzyka Hubert Prygies) widzowie otrzymują barwne, żywiołowe widowisko. 

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Calineczka

Reklama
Reklama