Amatorska twórczość rzeźbiarska w Galerii WDK

fot. Materiały prasowe
Reklama

XV Wojewódzkie Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. A. Rząsy, to organizowana co dwa lata wystawa konkursowa, będąca przeglądem dorobku rzeźbiarzy nieprofesjonalnych z województwa podkarpackiego. Patronem Biennale jest Antoni Rząsa, wybitny rzeźbiarz pochodzący z Futomy. Wystawę można zwiedzać w dniach 9-29.02.2020 r. w Galerii WDK w Rzeszowie.

Wystawa prezentuje dorobek amatorskiej twórczości rzeźbiarskiej województwa podkarpackiego oraz przybliżenie postaci Antoniego Rząsy. Każdorazowo przewodniczącym jury jest Marcin Rząsa, artysta rzeźbiarz, absolwent ASP w Warszawie, syn patrona Biennale. Prace nagrodzone  i wyróżnione w Biennale są prezentowane w sali wystaw czasowych zakopiańskiej Galerii. Biennale ukazuje nurty współczesnej rzeźby nieprofesjonalnej województwa podkarpackiego i daje możliwość skonfrontowania swojej twórczości z innymi artystami.

W tym roku w Biennale udział wzięło 39 autorów zgłaszając 79 prac rzeźbiarskich, a na wystawę zakwalifikowano 76 prac wszystkich autorów. Jury w składzie: Marcin Rząsa – artysta rzeźbiarz z Zakopanego (syn Antoniego Rząsy), przewodniczący; Krystyna Niebudek – pedagog w zakresie pracy kulturalno-oświatowej (pomysłodawczyni Biennale); Jolanta Szpunar – instruktor plastyki WDK w Rzeszowie, komisarz wystawy; Maria Kula – etnolog, instruktor WDK w Rzeszowie, postanowiło przyznać trzy równorzędne nagrody dla: Marty Krupy z Orzechówki, Jerzego Warchoła z Dynowa I Antoniego Bolka z Załęża oraz cztery równorzędne wyróżnienia dla: Jana Grabarza z Pogwizdowa, Stanisława Czarneckiego z Mielca,  Andrzeja Ryby z Dulczy Wielkiej i Józefa Drewniaka z Futomy

Reklama

Podsumowanie Wystawy nastąpi 29 lutego 2020 r. /sobota/ o godz. 12.00 w Galerii WDK.

 

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Galeria WDK , XV Wojewódzkie Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. A. Rząsy

Reklama
Reklama