3245 prac w konkursie plastycznym "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni"

fot. RDK
Reklama

11-letnia Marta Stepnowska z Rybika została zdobywcą Nagrody Grand Prix IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, do którego zgłoszonych zostało 3245 prac z 430 placówek z całego kraju. Konkurs został przeprowadzony przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej oraz do udziału w plebiscycie internetowym, który wyłoni zdobywcę Nagrody Publiczności.

„Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” to konkurs adresowany do dzieci i młodzieży z całej Polski, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych lub fotograficznych zainspirowanych jesienną porą roku. W dniu 3 listopada bieżącego roku, powołane Jury dokonało oceny 3245 nadesłanych prac i wyłoniło tegorocznych zwycięzców. Nagroda Grand Prix została przyznana 11-letniej Marcie Stepnowskiej z Zespołu Edukacyjno-Artystycznego „Przygoda” w Rybniku, która równocześnie zwyciężyła także w swojej kategorii wiekowej.

W składzie tegorocznego Jury znalazło się czterech artystów: Marlena Makiel-Hędrzak (Przewodnicząca Jury, Zakład Rysunku Kształtowania Przestrzeni Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego), Marek Pokrywka (Zakład Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego), Anna Steliga (Zakład Grafiki Warsztatowej i Teorii Sztuki Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego) oraz Katarzyna Warańska (Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne).

Reklama

Po raz drugi w ramach konkursu przyznana zostanie dodatkowa Nagroda Publiczności, która będzie wyłoniona spośród wszystkich prac Laureatów. Jej zdobywca zostanie wybrany przez internautów w plebiscycie przeprowadzonym na Facebooku przez Rzeszowski Dom Kultury, a głosowanie potrwa od 18 listopada do 21 listopada bieżącego roku.

Uroczyste wręczenie nagród Laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi w sobotę 23 listopada 2019 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170. Ekspozycję nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie można zwiedzać do dnia 6 grudnia bieżącego roku. Pełne wyniki konkursu dostępne są na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury www.rdk.rzeszow.pl.

 

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: RDK , Pod Kolorowym Parasolem Jesieni

Reklama
Reklama