28. Finał WOŚP w Rzeszowie. Zagrają m.in. Oberschlesien, Feel i Skaldowie

12 stycznia na rzeszowskim Rynku już po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
FEEL, fot. ViC / RESinet.pl
Reklama

W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Środki z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Muzycznymi gwiazdami na rzeszowskim Rynku będą: oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym. Wśród atrakcji m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy.  

ATRAKCJE

Wśród licznych atrakcji, które będą dostępne już od godziny 12:00, znajdzie się m.in. zlokalizowane w okolicach Ratusza lodowisko, na którym odbędzie się mecz hokejowy ekstra ligi dziecięcej. Na rynku będzie można również  zobaczyć zabytkowe i militarne pojazdy samochodowe oraz najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. W Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się natomiast widowiskowe pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Można tam będzie podziwiać samoloty i drony, łazik marsjański, roboty edukacyjne, a także wziąć udział w eksperymentach chemicznych.  

Uczestnicy 28. Finału WOŚP będą mogli również przejechac się starym autobusem – kultowym Jelczem PR110U, który będzie wyruszał z rynku, obwoził uczestników po mieście (16 przystanków) i wracał na rynek,. Dodatkowo przygotowano pokazy akrobatów - efektowne popisy umiejętności najlepszych zawodników prezentujących mistrzowski poziom w akrobatyce sportowej, pokaz wyszkolenia psów przygotowany przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polce oraz pojawią się wolontariusze, którzy przez cały dzień będą kwestować ze swoimi psami, warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę i stać się członkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY z Politechniki Rzeszowskiej i prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów SOPELEK. Na lodowisku pojawi się na łyżwach w towarzystwie wolontariuszy Piotr Kupicha.

Na Rynku zaprezentują się także śpiewające, uzdolnione dzieci z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK, a wśród nich reprezentujące mistrzowski poziom, utytułowane tańczące rodzeństwo wraz ze swoimi partnerami tanecznymi

Reklama


KONCERTY

Rzeszowski finał WOŚP  to oczywiście również wielkie muzyczne święto. Na początek zagra formacja z Mysłowic - oFF KulturA. Zespół, którego dwaj członkowie pracują  na co dzień w kopalni, gra wysmakowany poprock – ciekawie zaaranżowane i jednocześnie wpadające w ucho przeboje. Następnie spodziewać się możemy całkowitej zmiany klimatu – na scenę wkroczy śląska formacja industrial-metalowa OBERSCHLESIEN. Jej występ wzbogacony efektami pirotechnicznymi będzie wyjątkowym widowiskiem, a publiczność przekona się, że zespół nie przez przypadek nazywany jest śląskim Rammsteinem. Na scenie na Rynku pojawi się także kultowa grupa  Mr. ZOOB, która przypomni  doskonale znane wszystkim przeboje, takie  jak „Kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”, a następnie wystąpi zespół FEEL z Piotrem Kupichą na czele. Po spektakularnym „ Światełku do nieba” (20:00) , które  będzie miało formę pokazu laserów, wystąpią giganci polskiej sceny muzycznej – SKALDOWIE. Koncertem w Rzeszowie zespół rozpoczyna wielki jubileusz 55-lecia działalności. Skaldowie to najstarszy polski zespół, grający nieprzerwanie od 1965 roku i występujący od ponad pięćdziesięciu lat w niezmienionym składzie.

Wszystkie koncerty i wydarzenia na scenie poprowadzą: dziennikarka, vlogerka i  pisarka - Ewa Wąsikowska-Tomczyńska oraz konferansjer, showman, aktor, komik i piosenkarz - Bilguun Ariunbaatar. Duetowi prowadzących będzie towarzyszyć na scenie doskonale znany rzeszowskiej widowni Mariusz Zieliński.

Impreza będzie relacjonowana na bieżąco przez telewizję TVN. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Oberschlesien , Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , Skaldowie , 28. Finał WOŚP , Feel , oFF KulturA , Mr. ZOOB

Reklama
Reklama