12 lutego w Rzeszowie otworzą się dwa kina

fot. Kino Zorza
Reklama

W najbliższy piątek, w związku z poluzowaniem przez rząd obostrzeń, ponownie otwierają się dwa rzeszowskie kina, Zorza oraz Kino za Rogiem. Helios oraz Multikino nadal pozostaną zamknięte.

Kino Zorza przedstawiło na razie repertuar na pierwszy tydzień, tj. od 12 do 18 lutego br. W repertuarze znalazło się 7 filmowych propozycji. Na wielkim ekranie widzowie będą mogli obejrzeć m.in. komedię Palm Springs, animację Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, film dokumentalny o Helmucie Newtonie czy drugą część filmu animowanego „Trolle”.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, kino będzie działało w ścisłym reżimie sanitarnym. Przy wejściu do placówki oraz na sale kinowe będą dostępne płyny dezynfekcyjne. Na sali dostępnych będzie 50 proc. miejsc siedzących. Widzowie będą mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie obiektu.

„W kinie obowiązuje noszenie maseczek oraz zakaz konsumpcji.” – informuje Katarzyna Kazanecka z kina Zorza.

Reklama

Od piątku działalność wznowi również kameralne Kino za Rogiem mieszczące się przy ul. Świętego Mikołaja 6. W ofercie kina będą dostępne seanse prywatne (max. 20 osób) w cenie 100 zł za projekcję. Oczywiście w kinie należy stosować się do zasad reżimu sanitarnego.  

Kina sieci Helios pozostaną nadal zamknięte. „Drodzy Widzowie, niestety nie wznowimy działalności 12 lutego. Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia. Prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia poinformujemy wkrótce.” – informuje na oficjalnej stronie sieć kin Helios.

Nieczynne pozostanie również Multikino. „Tak jak i Wy bardzo chcemy już wrócić do kin, ale jeszcze chwilkę musimy się z tym mać. Liczymy na waszą wyrozumiałość. O naszych planach będziemy was informować w kolejnych komunikatach. Jedno jest pewne, nasze spotkani w filmowej sali to niedaleka przyszłość.” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Reklama