"Zemsta" wraca na deski teatru Maska

02.01.2024

Po długiej przerwie, na deski teatru Maska wraca jeden z najbardziej lubianych tytułów - ZEMSTA Aleksandra Fredry w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę oraz we wtorek, środę i czwartek w...

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

02.01.2024

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

Paweł Niemczak opowie o "ciekawych miejscach Europy"

02.01.2024

„Ciekawe miejsca Europy” to tytuł prelekcji fotografa i podróżnika Pawła Niemczaka. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13. Wstęp bezpłatny.

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

29.12.2023

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami....

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

29.12.2023

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Reklama

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

28.12.2023

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ...

28.12.2023

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników...

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

28.12.2023

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Noc sylwestrowa w Filharmonii. Mariusz Smolij i Karolina Leszko zapraszają...

27.12.2023

Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas koncertu sylwestrowego. Towarzyszyć mu będzie Karolina Leszko, absolwentka wokalistyki jazzowej...

Wigilia miejska i weekend w Świątecznym Miasteczku [PROGRAM]

21.12.2023

W czwartek, 21 grudnia na rzeszowskim rynku odbędzie się wigilia miejska. W bogatym programie, m.in. koncerty i występy, orszak kolędników oraz fireshow. Wigilijne potrawy przygotuje Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy...

Reklama

"Gdzie ci mężczyźni?". Premiera nowego spektaklu Teatru Siemaszkowej

20.12.2023

29 grudnia na Scenie-foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, odbędzie się premiera muzycznego spektaklu pt. „Gdzie ci mężczyźni?” w reżyserii Sławomira Gaudyna.

Ruszył nabór dla dzieci i rodziców do klubu "Rzeszowskie Huncwoty"....

20.12.2023

Rzeszowskie Piwnice rozpoczęły nabór do klubu „Rzeszowskie Huncwoty”. W ramach klubu będą odbywały się zajęcia o charakterze edukacyjnym, a ich motywem przewodnim będzie szeroko pojmowana kultura. Zgłoszenia przyjmowane są do 15...

Zorza w Ciemno. Filmowa niespodzianka przed świętami

20.12.2023

Najstarsze rzeszowskie kino przygotowało wyjątkowy prezent świąteczny dla widzów. Będzie to już ostatni w tym roku „seans owiany tajemnicą” w ramach cyklu „Zorza w Ciemno”. - To będzie film, który nie był nigdzie grany. To film...

Reklama

Postman z promocją nowej płyty w Rzeszowie

17.12.2023

Zimą ukaże się trzecia studyjna płyta ukraińskiego muzyka grającego pod pseudonimem Postman. Utwory z nowego albumu będzie można usłyszeć na żywo podczas premierowego koncertu w Rzeszowie.

Weekend w Świątecznym Miasteczku [15.12 - 17.12.2023]

15.12.2023

Przed nami kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku. Jakie atrakcje tym razem czekają na odwiedzających?

Muzyka Wojciecha Kilara w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

14.12.2023

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej wypełnią utwory jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Wojciecha Kilara. Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Paweł Przytocki. Za fortepianem zasiądzie Łukasz Trepczyński.

Finał V edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wystawa prac Marka...

14.12.2023

W najbliższy piątek w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marka Arcimowicza pt. “W poszukiwaniu białej plamy na mapie – zdobycie Tramen Tepui”. Ekspozycja prezentowana jest na zakończenie...

Seniorzy na parkiet! W sobotę Potańcówka Miejska na osiedlu Wilkowyja

14.12.2023

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na kolejną Potańcówkę Miejską dla Seniorów, która tym razem odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2023 roku w godzinach 18:00-22:00 w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja przy ul....

Reklama

Gala z okazji 65-lecia Estrady Rzeszowskiej

14.12.2023

14 grudnia w kinie Zorza odbędzie się Gala z okazji 65-lecia Estrady Rzeszowskiej. Ponadto swoje pierwsze urodziny obchodzą też Rzeszowskie Piwnice, a Rzeszowski Inkubator Kultury - RIK - dziesiąte!

Kłusem z Blusem zagra filmowe przeboje w Kinie za Rogim Cafe

12.12.2023

Rzeszowski zespół Kłusem z Blusem wystąpi w Kinie Za Rogiem Cafe. Oprócz własnych kompozycji, grupa zagra również filmowe przeboje bluesowe.

Podkarpackie Dzieciom. Koncert charytatywny dla dzieci z chorobami nowotworowymi

12.12.2023

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się koncert charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na zakup nowoczesnego aparatu USG dla młodych pacjentów z chorobami onkohematologicznymi ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Jedyne takie wydarzenie w Rzeszowie. Turniej filmowy w Kinie za Rogiem Cafe

11.12.2023

Zbliża się kolejna, ósma już edycja turnieju filmowego organizowanego przez Kino za Rogiem Cafe i audycje filmową Deja Vu w Radio Centrum 89fm.

Spotkanie autorskie Andrzejem Talarkiem

11.12.2023

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie zapraszają na spotkanie autorskie w ramach Rzeszowskich Czwartków Literackich. Gościem będzie poeta i felietonista Andrzej Talarek.

Reklama

Weekend w Świątecznym Miasteczku [8.12 - 10.12.2023]

08.12.2023

Kino plenerowe dla najmłodszych, koncerty, świąteczna impreza z Dj’em, czytanie baśni w domku Mikołaja, to tylko część atrakcji, jakie odbędą się w ten weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim rynku. Sprawdźcie program.

Symfonia d-moll Francka i prawykonanie "Te Deum" Mossa w Filharmonii...

07.12.2023

Piątkowy wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej rozpoczną dźwięki Symfoniii d-moll belgijskiego kompozytora C. Francka. W drugiej części koncertu usłyszymy prawykonanie utworu „Te Deum” Piotra Mossa z udziałem Chóru...

"Seks, miłość i podatki" - nowy spektakl Teatru Komedia w G2A Arena

06.12.2023

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki – ale czy na pewno? Bohaterowie tej szalonej komedii robią wszystko, żeby podważyć tę zasadę. A dla urozmaicenia wikłają się też w skomplikowane relacje miłosne.

Bezpłatna impreza sylwestrowa dla seniorów

05.12.2023

Rzeszowski Dom Kultury organizuje taneczną zabawę sylwestrową dla mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a wstęp na zabawę odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych zaproszeń.

Reklama

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za...

04.12.2023

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę Wawrzka.

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

04.12.2023

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

04.12.2023

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z...

04.12.2023

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Reklama

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

30.11.2023

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

"Śnieżne Boże Narodzenie" - transmisja świątecznych koncertów Andre...

30.11.2023

„Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu” to zupełnie nowy, świąteczny koncert maestra André Rieu i jego orkiestry Johanna Straussa. Transmisje z koncertów będzie można zobaczyć w kinie Zorza.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej. Zabrzmi muzyka Malawskiego i...

30.11.2023

Podczas najbliższego piątkowego wieczoru w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy muzykę jej patrona, Artura Malawskiego oraz francuskiego kompozytora M. Ravela. Orkiestrę poprowadzi Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego...

Balet gruziński z chórem i orkiestrą na żywo w Rzeszowie

29.11.2023

Już wkrótce w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe widowisko, które przeniesie Was w serce Gruzji. Koncert zespołu Aphkhazeti pozwoli Wam doświadczyć magii gruzińskiego tańca, wyłaniającego się z korzeni narodowych, w połączeniu z...

1 2 3 4 5 6 7 8 z 162
Dzisiaj, 20.04.2024
Jutro, 21.04.2024
Pojutrze, 22.04.2024
Wtorek, 23.04.2024
Czwartek, 25.04.2024
Piątek, 26.04.2024
Sobota, 27.04.2024
Niedziela, 28.04.2024
Wtorek, 30.04.2024
Czwartek, 02.05.2024
Piątek, 03.05.2024
Czwartek, 09.05.2024
Piątek, 10.05.2024
Sobota, 11.05.2024
Czwartek, 16.05.2024
Piątek, 17.05.2024
Sobota, 18.05.2024
Niedziela, 19.05.2024
Środa, 24.04.2024
Poniedziałek, 29.04.2024
Środa, 01.05.2024
Sobota, 04.05.2024
Niedziela, 05.05.2024
Poniedziałek, 06.05.2024
Wtorek, 07.05.2024
Środa, 08.05.2024
Niedziela, 12.05.2024
Poniedziałek, 13.05.2024
Wtorek, 14.05.2024
Środa, 15.05.2024
Poniedziałek, 20.05.2024
Wtorek, 21.05.2024
Środa, 22.05.2024
Czwartek, 23.05.2024
Piątek, 24.05.2024
Sobota, 25.05.2024
Niedziela, 26.05.2024
Poniedziałek, 27.05.2024
Wtorek, 28.05.2024
Środa, 29.05.2024
Czwartek, 30.05.2024
Piątek, 31.05.2024
Sobota, 01.06.2024
Niedziela, 02.06.2024
Poniedziałek, 03.06.2024
Wtorek, 04.06.2024
Środa, 05.06.2024
Czwartek, 06.06.2024
Piątek, 07.06.2024
Sobota, 08.06.2024
Niedziela, 09.06.2024
Poniedziałek, 10.06.2024
Wtorek, 11.06.2024
Środa, 12.06.2024
Czwartek, 13.06.2024
Piątek, 14.06.2024
Sobota, 15.06.2024
Reklama
Reklama