XX Urodziny Underground Pub - 1984, Cztery Pory Sierpnia

koncert
Kiedy: Piątek, 21.04.2017
Gdzie: Underground Pub
Start: 20:00

XX Urodziny Underground Pub - Koncert 1984 +Cztery Pory Sierpnia.

 

1984 - profil zespołu

Legenda nowej fali lat 80. grupa 1984 powraca w składzie z oryginalnymi muzykami. Piotr „Mizerny” Liszcz, Wojciech „Pancerny” Trześniowski i Janusz „Borys” Gajewski znów wystąpią na jednej scenie! To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w Apoteka Pub. Ich koncert poprzedzi krakowski zespół Ammparray (rock alternatywny).

Rzeszowskie Zagłębie Rockowe było jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk na polskiej scenie rockowej lat 80., a grupa 1984 była jej najważniejszym przedstawicielem. Zimnofalowe, odhumanizowane brzmienie muzyki i poetyckie teksty Mizernego stały się wizytówkami tego niezwykłego zespołu.


Początki grupy sięgają roku 1984. Już rok później była ona jedną z sensacji festiwalu w Jarocinie i wystąpiła w koncercie finałowym. Właśnie wtedy w składzie zespołu znajdowali się Mizerny, Pancerny i Borys. Oni też nagrali brali udział w pierwszych nagraniach 1984 zarejestrowanych w Rzeszowie, a także w studiu Programu III Polskiego Radia.

Pierwszy po latach wspólny występ zaliczyli podczas obchodów XXX-lecia zespołu, które odbyły się w grudniu 2015 roku w rzeszowskim klubie Live House. Zagrali wspólnie również rok później jako gość rocznicowego koncertu Wańki Wstańki. Entuzjastyczne przyjęcie obu koncertów spowodowało, że muzycy postanowili ruszyć w Polskę i jeszcze kilkanaście razy zagrać wspólnie. Pierwszy z zapowiadanych koncertów odbędzie się już 27 stycznia 2017r. w Krakowie w Apoteka Pub. Mizernemu, Pancernemu i Borysowi towarzyszyć będzie Sebastian „Seba” Bełz.

 

Tagi: imprezy Rzeszów, koncerty Rzeszów

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze