Subbass Session

Impreza
Kiedy: Sobota, 08.12.2018
Gdzie: Vinyl
Start: 21:00
Bilety: 10 / 15 zł

Klub Vinyl zaprasza na imprezę z cyklu Subbass Session™. Zagramy na dwie sceny, pomiędzy którymi techno spotka drum'n'bass. 

Na scenie głównej usłyszycie kilku wymiataczy d'n'b, odwiedzi nas między innymi Northface: na scenie klubowej nieprzerwanie od początku lat 90'tych. Aktywista muzyczny, promotor, dj. Członek kolektywu Bass Kitchen Worldwide. Założyciel sklepu Bass Kitchen Records. W przeszłości właściciel świetnie prosperującego sklepu Ambicus Records (z soundsystemem) i Factory Records Shop w Manchesterze. Posiadacz kolekcji ponad 60 tysięcy płyt winylowych! W swoich setach prezentuje bardzo szerokie spectrum muzyki elektronicznej od Old Skool'u, Breakbeat'u przez Drum'n'Bass, Jungle, po Acid House i Techno. Współpracował lub dzielił scenę m.in. z Orbital, Grooverider, Altern8, Kenny Ken, DJ Fresh, DJ SY, Nicky Black Market, Featurecast, Gutek, Abradab, DJ Feel X, Novika czy Bass Tajpan oraz z mnóstwem innych gwiazd sceny brytyjskiej. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość imprez w kraju i poza jego granicami, m.in. występ na No Boarder Festival i Baltic Games. Na najbliższych Subbassach zaprezentuje przekrój przez drum'n'bassowe klasyki i nie tylko. 100% vinyl set!

Prosto ze Stolicy odwiedzi nas Domin ze ekipy Scream Music oraz Electronic Underground Society - EUS . Domin to mieszacz wosku z powołania i pasji, a jego mroczne i połamane sety oscylują wokół nerofunków i techstepów. Kto raz słyszał Domina ten wie, że to absolutny wymiatacz i jeden z najbardziej charakterystycznych polskich grajków d'n'b. Punkt obowiązkowy tego wieczora. Próbka jego możliwości -> https://www.youtube.com/watch?v=5yqXnqbqecg

Trudno nie wspomnieć o chłopakach z krośnieńskich Stereo Typów, bez których od dawna nie wyobrażamy sobie Subbasów: Joshi i Marton oraz niestrudzony soundsystemowiec Masabasu! Wsparcie zapewnią także loklani wojownicy Kael i Herman z Subbasowej ekipy.

Na scenie techno usłyszycie aż dwa live acty! Ze Śląska przyjedzie do nas duet KDDK . KDDK powstało przypadkiem. Eksperymenty z łączeniem różnych urządzeń i programów oraz próba scalenia wszystkiego w jeden "organizm" przyniosły wiele improwizacji. Efekt był na tyle ciekawy, że decyzja mogła być tylko jedna: gramy dalej! Systematyczna praca, środowy techno rytuał w tempie 135 BPM i nieustanne poszukiwanie mroku wykuły charakterystyczne brzmienie, które sami określają jako "niepokojące techno".

Chłopaków ze Śląska wesprą lokalni grajkowie. Usłyszycie między innymi Holy-Halo, który zaprezentuje nam live acta, granego w 100% na sprzętowych syntezatorach i maszynach perkusyjnych. Spodziewajcie się czegoś świeżego, szybkiego i połamanego, około footworkowego grania! Ponadto wsparcie ogniowe zapewnią Siara, Phcore oraz weteran rzeszowskiej sceny Ctrl_S, który zaprezentuje seta breakbeatowego. 

Kilka słów wymiataczu jakim jest Ctrl_S: Mateusz pochodzi z Rzeszowa. Na początku był Acid House i tak to się zaczęło , od 1992 roku zafascynowany acid housem zaczął zbierać "kasety magnetofonowe", wtedy mało dostępne płyty CD były dla niego prawie nie osiągalne. Na przełomie '92-'93 dostał do ręki pierwszą płytę winylową, był to mało znany gatunek muzyki HARDCORE ! Kilka lat zajęło mu kolekcjonowanie 12". W latach '94-'95 zadecydowały, że czas na zajęcie się DJ-ejka na poważnie. Za ciężko zarobione i zachomikowane pieniążki zakupił sprzęt i na jednej z domówek zagrał pierwszą imprezę . Ludzie się zmieniają i upodobania też wiec w roku '99 zainteresował się muzyką TRANCE i jej odmianami. Na początku roku 2000 zorganizował pierwszą imprezę na którą mogli przyjść nie tylko znajomi, pod koniec 2000 pokochał DRUM'N'BASS od tamtej pory zaczął współorganizować i organizować imprezy mm. "BASS ATTACK". Od 2005 zamienił szybkie bity na wolniejsze i zaczął serwować BREAKBEAT , obecnie eksperymentuje z wieloma odmianami połamanej muzyki (BREAKBEAT ,ELECTRO BREAKZ, BREAKZ , DUBSTEP, GARAGE, 2STEP, FIDGET HOUSE). Grał w Polsce i zagranicą , miał też przyjemność grać z takimi dj-ami jak: Simba, Qwazar, Radica Guru, DJ INFINITY, FatalFreak, Blah, Sid, Lemonhead, Skarpa, Massiva, Prezo, Jim Jones (Philadelphia-USA) i wieloma innymi . Osiągnięcia : autorska audycja w Radiu Centrum , zajęcie drugiego miejsca na konkursie dj-ów w 2006 (jako jeden z niewielu grał z winyli).


Line up:

 • MAIN [DNB]
 • Northface [Manchester / Bielsko-Biała / Bass Kitchen Records]
 • Domin [Warszawa / Scream Music]
 • Joshi [Krosno / Stereo Typy]
 • Marton [Krosno / Stereo Typy]
 • Herman [Rzeszów / Subbass Session]
 • Kael [Rzeszów / Subbass Session]
 • BAR [TECHNO/BREAKBEAT/FOOTWORK]
 • KDDK [Katowice / Sosnowiec]
 • Holy-Halo [Rzeszów / QL7R4]
 • Ctrl_s [Rzeszów / Breakfast]
 • PHCORE [Rzeszów / Subwoofer Records / Technofellas]
 • Siara [Rzeszów / Subbass Session]


Zaczynamy o 21:00, do 24:00 wchodzimy za 10 pln, potem 15 pln.

Tagi: Vinyl, Subbass Session

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 22.05.2019
Jutro, 23.05.2019
Festiwal
Czarny Kot, godz. 20:00
Impreza
Pojutrze, 24.05.2019
Plac Targowy przy ulicy Dołowej
Impreza
Grand Club , godz. 21:00
Impreza
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Sobota, 25.05.2019
Plac Targowy przy ulicy Dołowej
Impreza
Galeria Nowy Świat, godz. 11:00
Targi
Festiwal
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Vinyl, godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 26.05.2019
Poniedziałek, 27.05.2019
sala koncertowa Wydziału Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83, godz. 18:00
Spektakl
środa, 29.05.2019
Rzeszowski Inkubator Kultury, godz. 20:00
Impreza
Spotkanie
Czwartek, 30.05.2019
Czarny Kot, godz. 20:00
Impreza
Warsztaty
Piątek, 31.05.2019
ulice Rzeszowa, godz. 13:00
Spotkanie
Koncert
Czarny Kot, godz. 20:00
Impreza
Reklama