Spotkanie autorskie z Filiepm Springerem

Spotkanie
Kiedy: Wtorek, 16.10.2018
Gdzie: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Start: 17:00
Uwagi: Spotkanie w budynku WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

FILIP SPRINGER – reporter i fotograf. Jego reporterski debiut „Miedzianka. Historia znikania” (Czarne 2011) znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie („Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego,  poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukaże się , „Zegarmistrz” - książka wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Filip Springer mieszka i pracuje w Warszawie, współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

Spotkanie organizowane są  w ramach projektu „Książka w roli głównej”, który został dofinansowany z programu „Partnerstwo dla książki”, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Założeniem cyklu jest ponadstandardowa formuła spotkań, w których książka będzie zaledwie pretekstem do rozmowy,  głównym celem zaś,  szersza debata o różnych ważnych dla świata i człowieka sprawach.  „Nie-zwykłe spotkania”  organizowane są w formie moderowanej dyskusji nad n problemem, który autor porusza w swej twórczości.

 

Tagi: WiMBP, spotkanie autorskie, Filip Springer

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 12.12.2018
Jutro, 13.12.2018
Pojutrze, 14.12.2018
Sobota, 15.12.2018