Piotr Wójcicki Ouintet

Koncert
Kiedy: Piątek, 14.12.2018
Gdzie: Studio koncertowe Radia Rzeszów
Start: 19:00

Piotr Wójcicki (gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach) tworzy muzykę instrumentalną przyjazną dla szerokiego grona odbiorców.

Jego trzecia płyta "Moon City" nagrana pod kierownictwem muzycznym i z udziałem Krzysztofa Herdzina otrzymuje bardzo wysokie recenzje, a muzyka Piotra zyskuje coraz większe grono miłośników i wiernych fanów. Jest pierwszym artystą na polskiej scenie muzycznej, który z powodzeniem połączył dźwięki gitary elektrycznej z akustyczną altówką, uzyskując bardzo zaskakujące efekty.

Piotr występuje na co dzień ze swoim własnym zespołem (kwartet lub kwintet), w trakcie którego prezentowane są jego własne kompozycje. W ostatnim czasie prezentuje również nowy program muzyczny: "While My Guitar Gently Weeps - Tribute to...".

Są to instrumentalne wersje przebojów z repertuaru światowych Artystów, którzy w ostatnich latach odeszli na zawsze, pozostawiając po sobie pustkę nie do zapełnienia, lecz i kultowe piosenki, które nuci cały świat. Tematy muzyczne zostały zaaranżowane momentami w dość "przewrotny"sposób.

Przykładowo - przebój z repertuaru heavymetalowego "Black Sabbath" tu występuje jako liryczna ballada, co często wprawia publiczność w zaskoczenie; a cały koncert to jedna wielka niespodzianka i zabawa, w którym momencie prezentacji utworu będzie wiadomo, co to za kompozycja. Jest to również unikatowy program z tego względu, że na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej koncerty typu "tribute" są poświęcone twórczości jednego artysty, natomiast tu mamy zbiór utworów z repertuaru od Michaela Jacksona po Prince'a, od Leonarda Cohena aż po Deep Purple.

Kwintet Piotra występuje w składzie:
- Piotr Wójcicki - gitara
- Michał Wierba – instrumenty klawiszowe
- Dominik Bieńczycki – skrzypce
- Krzysztof Ropicki – bas
- Łukasz Sobczyk – perkusja

Tagi: Radio Rzeszów, Piotr Wójcicki Ouintet, studio koncertowe

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 23.02.2019
Jutro, 24.02.2019
Spektakl

Auchan, godz. 12:00
Impreza

Teatr Maska, godz. 16:30, 12:00
Spektakl

Wtorek, 26.02.2019
Spektakl

środa, 27.02.2019
IQ Club, godz. 20:00
Impreza

Czwartek, 28.02.2019
Piątek, 01.03.2019
Sobota, 02.03.2019
Lychee Cocktail Bar, godz. 21:00
Koncert