Mobilne Muzeum Tour de Pologne

Wystawa
Kiedy: 15.09.2018 - 16.09.2018
Gdzie: parking przy Ratuszu

To będzie nie lada atrakcja dla wszystkich miłośników kolarstwa. W dniach 15-16 września na parkingu przy Ratuszu w Rzeszowie zatrzyma się mobilne muzeum Tour de Pologne.

Mobilne muzeum Tour de Pologne to pierwszy tego typu projekt kolarski na świecie.  Pomysł stworzenia muzeum wiąże się z 90-leciem naszego narodowego wyścigu. Multimedialne prezentacje przenoszą zwiedzających w czasie do początków kolarstwa na ziemiach polskich, pokazują jak zmieniało się kolarstwo na przestrzeni lat, a także obrazują wkład kolarzy w historię Polski. Mówi o tym choćby Rozkaz nr 2 o udziale kolarzy, członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.  W zbiorach nie brakuje starych publikacji prasowych, pucharów, proporczyków, medali i plakatów. Jest także rower oraz medal olimpijski z Moskwy Czesława Langa, od 25 lat dyrektora Tour de Pologne.  „To szczególny rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbyła się 75 edycja. Razem świętujemy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie. Cieszę się bardzo, że teraz także mieszkańcy Rzeszowa będą mogli poznać te imponujące zbiory” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Muzeum Tour de Pologne to nie jedyna atrakcja, która powinna przyciągnąć wszystkich zainteresowanych sportem. W weekend 15-16 września będzie można także sprawdzić swoją kolarską formę na trenażerach i wziąć na nich udział w wyścigu niepodległości oraz spróbować pobić czas Czesława Langa. Emocje gwarantowane!

Tagi: Mobilne Muzeum Tour de Pologne

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 25.04.2019
Jutro, 26.04.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Teatr Maska, godz. 11:30, 9:00
Spektakl
Grand Club , godz. 22:00
Impreza
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Koncert
Koncert
Impreza
Koncert
Pojutrze, 27.04.2019
Reklama