Wystawa fotografii Iwony Piętak i spotkanie z autorką

Wystawa fotografii Iwony Piętak i spotkanie z autorką

9 stycznia 2019 r. o godz. 17:00 w Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2 w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z Iwoną Piętak, autorką wystawy fotografii zatytułowanej „Mimochodem”.  

Iwona Piętak, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, reporterka, autorka audycji publicystycznych na tematy społeczne, oświatowe i kulturalne, m.in. "Świat się zmienia" i "Kresowe Krajobrazy". Współpracuje z programami ogólnopolskimi Polskiego Radia. Nagradzana za reportaże w konkursach dziennikarskich. Z wykształcenia filolog, absolwentka UJ w Krakowie. Przez wiele lat zajmowała się działalnością naukową (dr nauk humanistycznych), prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa. Jurorka konkursów poetyckich i recytatorskich w woj. podkarpackim, moderatorka spotkań literackich m.in. w WiMBP w Rzeszowie. W wolnym czasie podróżuje do Lwowa, fotografuje, pisze wiersze.

Wystawa fotografii Iwony Piętak „Mimochodem” to wybór kilkunastu zdjęć z obszernego zbioru ujęć zrobionych przez nią przy okazji podróży zawodowych i prywatnych. Świat widziany oczami znanej rzeszowskiej dziennikarki to uchwycone na gorąco sceny z życia miejskiego oraz urokliwe makrofotografie natury. Każda z prezentowanych prac fotograficznych stanowi odrębną opowieść o ludziach, miejscach i chwilach. Iwona Piętak bystrym dziennikarskim spojrzeniem dostrzega rzeczywistość, która niejednokrotnie w pędzie codziennego życia, większości z nas umyka. Dostrzeżenie przez nią, w pozornie banalnej sytuacji, ciekawego kadru potwierdza nie tylko jej wrażliwość, ale przede wszystkim umiejętność osobistej narracji o otaczającej nas rzeczywistości.

Wystawę można zwiedzać do 30 stycznia 2019 roku, w godzinach otwarcia Wypożyczalni Muzycznej.

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WiMBP , wystawa fotografii , Wypożyczalnia Muzyczna , Iwona Piętak

Dzisiaj, 20.01.2019
Jutro, 21.01.2019
Pojutrze, 22.01.2019
środa, 23.01.2019
Czwartek, 24.01.2019
Piątek, 25.01.2019
Sobota, 26.01.2019