"W krzemieniu zaklęte...". Wystawa fotograficzna Joanny Klich
Wystawa ta to kolejna odsłona, tym razem na Podkarpaciu. Wcześniej prace gościły w województwie świętokrzyskim.
"W krzemieniu zaklęte...". Wystawa fotograficzna Joanny Klich

Wernisaż wystawy fotograficznej Joanny Klich "W krzemieniu zaklęte..." odbędzie się w piątek 10 lutego 2017 r. o godz. 17:00  w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie. Wystawę będzie można oglądać tu do dnia 1 marca 2017.

Wystawa ta to kolejna odsłona, tym razem na Podkarpaciu. Wcześniej prace gościły w województwie świętokrzyskim.

Krótko o samej wystawie i autorce:

"Krzemien pasiasty, intrygujący w swej prostocie kamień inspiruje od lat. Monochromatyczne barwy, falista linia kryja w sobie tajemnice, głębie która każdy na wój sposób może odkryc. To kompozycja faktury, materii koloru kształtu połaczona  w jednym obrazie fotograficznym daje niezwykły efekt. Oglądamy prace które tylko w niewielkiej częsci sa inspirowane krzemieniem."

Prace powstały na Festiwalu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu w 2013 r.

Joanna Maria Klich

Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej, dyplom z malarstwa uzyskany w pracowni prof. Ewy Pełki. Praca magisterska pt.,,Wpływ sztuki przełomu wieku XIX i XX na ówczesną modę” napisana pod kierunkiem dr prof. hab. Czesławy Gierak. Doktorantka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych UJK.

Członkini ZPAF Okręg Świętokrzyski. W swojej twórczości artystycznej porusza się na różnych polach, korzystając z wielu środków wyrazu. Nie ogranicza się do jednej dziedziny sztuki, łączy, miesza ze sobą techniki, motywy, by uzyskać dla siebie najlepszy efekt. W zależności od zamysłu miejsca i czasu dostosowuje materię oraz możliwości wykonania dzieła. Mogą to być fotografie, kolaże, bricolage, instalacje oraz działania w przestrzeni publicznej.

W zależności od tematu, miejsca i czasu tworzy prace na potrzeby danej chwili. Kiedy jest w podróży zbiera ułamki wrażeń, aparat traktuje jak notatnik, z czego później powstają cykle fotograficzne, czy instalacje z przywiezionych elementów. To daje jej możliwość wyrazu twórczego, bez żadnych ograniczeń, na wystawach łączy wydruki, film, happening. Interdyscyplinarność dzieł ma charakter otwarty, każdy może dołączyć się do zabawy w sztukę. Wrażliwość na świat, otaczającą rzeczywistość, sprawia ze ciągle poszukuje nowych obszarów działań, kontekstów. Szeroko rozumiana interdyscyplinarność pozwala na płynne poruszanie się pomiędzy malarstwem, fotografią, instalacją, happeningiem oraz innymi technikami. Jako wędrowiec miejski, przemierza ścieżki miast, to one są dla niej mieszaniną piętna historii, współczesnego pędu i nostalgii zapisanej w murach. Ubiera przestrzeń, jest w tym temperament, żywiołowość, emocjonalność, oraz zachwyt nad życiem. Sztuka posługując się obrazem, jako narzędziem badawczym, jest zdolna odkrywać głębokie pola refleksji i egzystencji.

Jej pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc inspiracji do działań twórczych, zwłaszcza na polu fotograficznym.

Kolekcjonuje kapelusze, gdyż moda odgrywa w jej życiu ważna rolę. Łączy ze sobą te dziedziny sztuki, przedstawiając to następnie w swoich pracach.

Działania artystyczne:

  • Teatr Mody w Sandomierzu i Kielcach
  • Sieci Sztuki –happening, w którym wykorzystuje taśmy magnetofonowe jako materiał.
  • Organizatorka Festiwalu Sztuki Współczesnej w Kielcach.

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: RSF , W krzemieniu zaklęte , Joanna Klich

Dzisiaj, 25.05.2018
Jutro, 26.05.2018
miasteczko akademickie UR, ul. Cicha
festiwal

Hilton Garden Inn, godz. 09:00
spotkanie

Vinyl, godz. 19:00
koncert

Plac AK, ul. Szopena, AL. Lubomirskich, parking RARR, godz. 11:00
impreza

Pojutrze, 27.05.2018