Trwa nabór do XIII Edycji "Rzeszów Carpathia Festival"

Zgłoszenia solistów i zespołów przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r.
Trwa nabór do XIII Edycji "Rzeszów Carpathia Festival"

Trwa nabór zgłoszeń do XIII Edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, którego organizatorami są Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Teatr „Maska” w Rzeszowie. Do udziału w festiwalu mogą zgłosić się zespoły muzyczne i wokaliści od 16. roku życia, z całego świata. Z warunkami uczestnictwa w festiwalu i formalnymi wymaganiami dotyczącymi zgłoszenia należy zapoznać się w regulaminie „Rzeszów Carpathia Festival” 2017, który jest dostępny na stronie internetowej www.carpathia.rzeszow.pl oraz www.facebook.com/carpathiafestival, a także w na samym dole niniejszego tekstu. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2017 roku.

„Rzeszów Carpathia Festival” to obecnie wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pomysłodawczynią i dyrektor „Rzeszów Carpathia Festival” jest Anna Czenczek. Od 2005 roku Rzeszów w dniach trwania festiwalu staje się miejscem spotkań wokalistów i zespołów muzycznych, którzy przyjeżdżają tu niemal z całego świata, aby zaprezentować swój muzyczny talent przed publicznością, a zwłaszcza przed Jury, w skład którego wchodzą m.in.: Dorota Szpetkowska, Zygmunt Kukla i Marek Kościkiewicz. Główną nagrodą w imprezie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.

Do tej pory na „Rzeszów Carpathia Festival” zgłosili się wokaliści i zespoły z 27 krajów świata tj. Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Izrael, Kanada, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy. Wśród laureatów festiwalu znaleźli się m.in. Sara Chmiel (wokalistka zespołu Łzy), Tercet Mocha (I wyróżnienie na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej im. Anny Jantar „Debiuty" 2009 w Opolu), zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Kasia Moś, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). Festiwalowa publiczność miała również okazję zobaczyć znanych artystów sceny muzycznej. W koncertach gwiazd wystąpili: Agnieszka Fatyga, Kasia Kowalska, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Maja i Andrzej Sikorowscy, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, Patrycja Markowska, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Ewa Farna, Gordon Haskell i zespoły: Pectus, Kombii, Bracia, Bajm, Łzy, De Mono, Varius Manx, Perfect Symfonicznie, RSC, Universe.

W ubiegłym roku na „Rzeszów Carpathia Festival” napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń z całej Polski i świata. Do finału zakwalifikowało się 11 solistów występujących z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej i 9 zespołów reprezentujących państwa takie jak: Słowacja, Ukraina, Litwa, Białoruś, Polska, Norwegia, Włochy, Czechy i Kanada. W tym roku program festiwalu jak zwykle stworzony został z myślą o całych rodzinach – dlatego już od wtorku 13 czerwca 2017 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się wiele atrakcyjnych, spektakularnych wydarzeń skierowanych do dzieci, ich rodzin oraz do wielu mieszkańców Podkarpacia reprezentujących każde pokolenie. Tradycyjnie zaprezentowany zostanie program niemal wszystkich rzeszowskich Przedszkoli pn. „Przedszkolaki Miastu”, w którym udział bierze około 2000 dzieci. Ze swoim koncertem wystąpi również laureatka Nagrody Grand Prix „Rzeszów Carpathia Festival” 2016 – Anna Cyzon z Kanady. Podczas kolejnych dni festiwalu zaprezentują się również zwycięzcy oraz laureaci telewizyjnych programów talent show: Alicja Rega – nagrodzona za najlepszy głos I edycji programu „Mali Giganci” oraz Ania Dąbrowska – która zajęła czołowe miejsce w Krajowym Finale Eurowizji dla Dzieci 2016.  Ponadto wystąpią również uczestnicy i finaliści programu TVP 1 „Hit Hit Hurra!” – Oliwia Skóra, Alicja Rega, Aleksandra Kędra i Dominik Tudryn.

Poza przesłuchaniami konkursowymi widzowie zgromadzeni na rzeszowskim Rynku będą mogli zobaczyć premierę spektaklu wokalno-tanecznego przygotowanego przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w reżyserii Anny Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor „Rzeszów Carpathia Festival”, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Spektakle w wykonaniu solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, które swoje premiery mają na scenie festiwalowej od 2005 roku, cieszą się ogromną popularnością i gromadzą na Rynku kilkutysięczną widownię. Członkowie Grupy Artystycznej odnoszą sukcesy wokalne na krajowych i międzynarodowych arenach artystycznych oraz w programach telewizyjnych.

DO POBRANIA:

- Regulamin festiwalu

- Karta zgłoszeniowa

- Karta teleadresowa

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Rzeszów Carpathia Festival

Dzisiaj, 25.06.2019
Scena na Bulwarach, godz. 20:00
Impreza
Jutro, 26.06.2019
Pojutrze, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Przystań Kawiarnia, godz. 18:00
Impreza
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Niezła Sztuka, godz. 21:00
Koncert
Impreza
Sobota, 29.06.2019
Rzeszowski Inkubator Kultury, godz. 10:00
Targi
sala koncertowa Wydziału Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83, godz. 18:00
Spektakl
Koncert
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Niedziela, 30.06.2019
Piątek, 05.07.2019
Sobota, 06.07.2019
Niedziela, 07.07.2019
Sobota, 20.07.2019
Reklama