Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [24-27.11.2016]

Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [24-27.11.2016]

Koncerty grup Mesajah i Organek w Life House, Otrzęsiny Wydziału Medycznego UR w Piekiełku, Postman w Underground Pub i Łukasz Egon Głogowski w Czarnym Kocie– tak prezentuje się kilka najbliższych wieczorów w naszym mieście. Nie zabraknie także specjalnych wydarzeń andrzejkowych. Wyjątkowe imprezy zaplanowały z tej okazji miejskie kluby – LUKR, Shine Club, Kula Bowling&Club, Pod Palmą.

Weekend upłynie artystycznie miłośnikom teatralnych przedsięwzięć. Nadal odbędą się spektakle w ramach 55.Rzeszowskich Spotkań Teatralnych.

Wyjątkowo muzycznie także  w niedzielę – Haydamaky odwiedzi Vinyl, z kolei Vader w towarzystwie Infernal War i Insidius zagości w Life House. Tradycyjnie również szereg zabaw cyklicznych – Palmowy Dancing, Show me your dekolt, Piekło x Rezydencja, Studencki Czwartek w Kula Bowling&Club. Poniżej dokładna rozpiska najważniejszych przedsięwzięć.

 

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:

Mesajah

24 listopada, Life House, godz. 20, cena: 30/40 zł

Mesajah - jeden z najpopularniejszych obecnie artystów na rynku reggae w naszym kraju wyruszył w trasę koncertową promującą album „Powrót do korzeni”. Na czwartkowym koncercie usłyszeć będzie można materiał z nowej płyty oraz wszystkim dobrze znane hity, takie jak – Szukając Szczęścia, Lepsza Połowa, Każdego Dnia czy Wolne. Cena biletów: 30zł przedsprzedaż, 40zł w dniu koncertu.

 

Piekło x Otrzęsiny Wydziału Medycznego UR

24 listopada, Piekiełko, godz. 21, cena: 13 zł

Samorząd Studentów Wydziału Medycznego oraz klub Piekiełko z wielką energią i z wielką radością zapraszają na Otrzęsiny Wydziału Medycznego. Na przybyłych czekają konkursy z nagrodami oraz specjalne ceny na barach. DJ'ka: RAMZES, sound: R'n'B, nu-disco, funky, house.

 

Postman

24 listopada, Underground Pub, godz. 20, cena: 10 zł

Postman to solowy projekt Kostiantyna Pochtara, wokalisty ukraińskiego indie-rockowego zespołu 5 Vymir, który przy akompaniamencie gitary, harmonijki i skrzypiec opowiada o kwestiach społecznych, polityce, związkach międzyludzkich i miłości do swojego miasta. Zainspirowany muzyką lat sześćdziesiątych: utworami Boba Dylana, Davida Crosby'ego i Nicka Drake'a, śpiewa piosenki przesiąknięte ideą pokoju i wszechogarniającej miłości.

 

Studencki Czwartek

24 listopada, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Sound of Ukraine

24 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Druga impreza Sound of Ukraine II w Rzeszowie, którego autorami są nasi rezydenci: ALEX MECHEW & VOROBSKIX. Wstęp: 21:00-22:00 - wszyscy studenci, którzy dołączyli do wydarzenia na FB wchodzą za darmo, 21:00-22:00 - pozostałe osoby 5 zł, po 22:00 - studenci z listy FB 5 zł, po 22:00 - pozostałe osoby 10 zł.

 

Studenckie Andrzejki

24 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Największe studenckie Andrzejki w Rzeszowie, czyli ostatnia wielka studencka biba przed adwentem. Czwartek w Studenckim Klubie PodPalmą to zupełnie nowy mix najlepszych klubowych dźwięków - zarówno tych najnowszych, jak i najpopularniejszych klasyków. Będziemy kręcić pozytywną muzyką do samego rana, a parkiet będzie do waszej dyspozycji. Bilety: wstęp free dla wszystkich do 22:00, po 22:00 -  5 zł.

 

Studenckie Czwartki

24 listopada, Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny

Klub zaprasza wszystkich, a w szczególności studentów. Wjazd za darmo, gwarantowana rewelacyjna muzyka. Z ważną legitymacją studencką -10 proc. na wszystkie alkohole. Do tańca zagra Dj Mev.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci…”

24 – 27listopada, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

24 – 27listopada, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

POP NOW!

24 – 27  listopada, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! To wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce – Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! To niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy’ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel

24 – 27 listopada, WiMBP, godziny otwarcia placówki, cena: wstęp wolny

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych z konkursu „Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel” inspirowanego powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.  Ekspozycję można zwiedzać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11.  Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim

 

Prezentacja wystawy poświęconej Henrykowi Sienkiewiczowi

24 – 27 listopada, Urząd Marszałkowski, godziny otwarcia placówki, wstęp wolny

Trwa Rok Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała wystawę poświęconą pisarzowi, która prezentowana jest w holu głównym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Wystawa została zaprojektowana w postaci piętnastu tablic ekspozycyjnych z informacjami tekstowymi i materiałami ilustracyjnymi dotyczącymi biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza. Na wystawie przedstawiono informacje o dzieciństwie i latach młodzieńczych Henryka Sienkiewicza, jego pierwszych próbach literackich, pracy dziennikarskiej, rodzinie oraz licznych podróżach, które odbył w swoim życiu.

 

Rzeszów ostatnich kilka dni… Wystawa fotografii Jerzego Wygody

24 – 27 listopada, WiMBP, godziny otwarcia placówki, wstęp wolny

Kiedy 366 dni temu Jerzy Wygoda wyruszył z aparatem na ulice Rzeszowa, by rejestrować codzienność, jego wędrówka z każdym kolejnym dniem dokładała do historii miasta następny jego portret. Dokument miejsca, chwili, dnia, godziny; okolic miasta bliższych i dalszych adresowi zamieszkania. Obraz widziany wprost, z pozycji przeciętnego przechodnia, niekiedy z charakterystyczną dla osoby Jerzego dygresją, bez retuszu i kokieterii. Życie przyłapane na gorącym uczynku: pełni lata, jesieni, zimy, wiosny i znów lata. To wszystko prezentuje ekspozycja, jaką będzie można zwiedzić do 30 listopada w Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego.

 

Być jak dr Strangelove

24 listopada, Teatr im. W. Siemaszkowej, godz. 19

Prezydent USA na gorącej linii z premierem ZSRR, reżyser Stanley Kubrick na planie filmowym, cała prawda o amerykańskim locie na Księżyc i żywa bomba atomowa flirtująca z bohaterskimi pilotami bombowca. Wałbrzyski spektakl  Marcina Libera obnaża prymitywne mechanizmy podsycanej atawistycznymi emocjami wojny, stopniowo odzierając Amerykę ze wszystkich wartości i idei, jakimi mami od dawna świat. Spektakl dla widzów od 16. Roku życia. Czas trwania: 120 minut.

 

DRAMA LAB: SUPERNOVA LIVE

24 listopada, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, godz. 22

DRAMA LAB to warsztatowa forma sceniczna najnowszych polskich dramatów. Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Nowego Teatru- 55. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym. Obsada: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński, Robert Żurek.

 

Andrzejkowe Black Friday Party

25 listopada, LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Klub LUKR rozpoczyna andrzejkowe szaleństwo już w piątek. Wszystko za sprawą Czarnego Piątku, czyli Black Fridaty, który stanowi wieloletnią tradycję, za wielką wodą świętowaną dosłownie przez każdego. W tym roku po raz pierwszy Black Friday przeniesiony zostanie na rzeszowskie parkiety. Oprawą muzyczną zajmie się rezydent klubu LUKR  - DJ Clermont Ferrand.  Wstęp: +18; do 23:00 – 10 zł, później – 20 zł. Wstęp free - wszystkie panie do 23:00, użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

 

Andrzejkowo-Weselne Facebook Party

25 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/10 zł

Będzie zabawa w rytmach największych hitów muzyki weselnej, Retro, Disco, DiscoPolo! Panny młode, wodzireje, "weselna" w hurtowych ilościach, weselna muzyka : Mam chusteczkę", "Jedzie pociąg", "Co ja zrobiłem", "Kaczuchy" - prowadzi Dj wodzirej Klusek. Bilety: 21:00-22:00 - wszyscy z listy wchodzą za darmo, po 22:00 i pozostali - wstęp 10 zł.

 

Disco Andrzejki Rokets na mikrofonie

25 listopada, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 15

Tym razem klub odwiedzi zespół Rokets. Swoim wokalem oraz energią sceniczną urozmaici piątkowe oraz sobotnie wydarzenie. Mile widziani wszyscy fani disco! Na sali exclusive: DJ Dream.

 

From Balkans To Jamaica vol XIII

25 listopada, Underground Pub, godz. 21, cena: wstęp wolny

Warren przywiezie do Rzeszowa świeżą dawkę wybuchowej, zabarwianej mocnym beatem nuty. Od roots balkan, klezmer, gypsy stepu, aż po jamaican happy reggae, dancehall, dub step i worldbeat w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

Harper

25 listopada, Teatr im. W. Siemaszkowej, godz. 19

Tłumaczenie - Małgorzata Semil, reżyseria - Grzegorz Wiśniewski, konsultacja dramaturgiczna - Jakub Roszkowski, scenografia, wideo, reżyseria światła - Mirek Kaczmarek. Czas trwania: 90 min bez przerwy

 

Piekło x Rezydencja

25 listopada, Piekiełko, godz. 21.00, cena: wstęp wolny/10 zł

REZYDENCJA to projekt, do którego klub zaprasza każdego chętnego. Nowoczesne, polskie piątki to coś czego w Rzeszowie jeszcze nie było...W tym tygodniu za konsolą stanie DJ Ramzes. Wstęp – panie do godz. 23 za darmo, panowie i panie po godz. 23 – 10 zł.
 

Pueri Cantores Resovienses

25 listopada, Katedra Rzeszowska, godz. 19, cena: wstęp wolny

W repertuarze m.in. Sub Tuum praesidium Dominika Lasoty, Wierzę Józefa Świdra, Ubi caritas Oli Gjeili, Alleluja Gordona Younga, Bogarodzico Dziewico Jana Żukowskiego, Zdrowaś Królewno Wyborna Andrzeja Koszewskiego. Koncert odbędzie się w ramach zjazdu delegatów chórów Polskiej Federacji Pueri Cantores z całego kraju i będzie artystyczną zapowiedzią IX Krajowego Kongresu Federacji, który odbędzie się w Rzeszowie w dn. 7 – 10 września 2017 r.

 
Saxophone Live Act - Łukasz Egon Głogowski

25 listopada, Czarny Kot, godz. 20, cena: 5 zł

Tego wieczoru wraz z Dj Mev wystąpi fenomanalny saksofonista, dzięki któremu wszystkie utwory będą mieć jeszcze większego kopa.

 

Show me your dekolt

25 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. 100 pierwszych kobiet z dekoltem otrzymuje na start Welcome Drinka - tak, żeby dobrze zacząć imprezę. Wstęp: kobiety z listy FB do godz. 23 – 5 zł, kobiety z dekoltem  - cała noc wstęp darmowy, mężczyźni z listy FB do godz. 23 – 5 zł, po godz. 23 – 10 zł.

 

Andrzejki w Shine Club

26 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: 20 zł

Andrzejkowa noc uświetni występ artystów ze Szwajcarii - duet WE AM! Mimo młodego wieku mają na swoim koncie wiele osiągnięć - wydają swoje kawałki w wytwórni DANNICa - Fonk Recordings, a grają je takie osobistości jak: Hardwell, Ummet Ozcan, Martin Garrix, R3hab, David Guetta czy W&W. Line-up: Mainstage: We AM, SandPokers, sala R'n'B -  DJ Mati.

 

Andrzejki w Kula Bowling&Club

26 listopada, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: 10 zł

Niesamowity wieczór Andrzejkowy razem z Absolut Flavours. W programie między innymi: fotobudka, hostessy, degustacje i wiele więcej. Imprezę poprowadzi Bogdan Michalec. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Za sterami DJ Mathew.

 

Andrzejki in da LUKR with DJ Chill

26 listopada, LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Gościem kolejnego andrzejkowego wieczoru wypadającego w LUKR  będzie DJ Chill, który w swoich energicznych setach łączy gatunki takie jak house, ghetto funk, party rock, r'n'b, funk i electro soul. DJ Chill kładzie duży nacisk na selekcję utworów w swoich setach co sprawia, że potrafi zaspokoić nawet najwybredniejsze gusta muzyczne. Prawdziwy andrzejkowy wieczór nie obejdzie się bez wróżenia. Lanie wosku, czary, przepowiadanie przyszłości… to wszystko czeka na imprezowiczów w klubie LUKR.  Wstęp: +18; do 23:00 – 10 zł, później – 20 zł.  Wstęp za darmo - wszystkie panie do 23:00, użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

 

Andrzejki z niespodzianką

26 listopada, Czarny Kot, godz. 20, cena: 10 zł

O atmosferę muzyczną zadba DJ Belezze, który rozgrzeje parkiet do czerwoności. Na zabawie wykorzystany zostanie pistolet Co2 a na uczestników andrzejkowego szaleństwa czekała będzie niespodzianka.

 

DRAMA LAB: Dzieci

26 listopada, Teatr im. W. Siemaszkowej, godz. 15

To warsztatowa forma sceniczna najnowszych polskich dramatów. Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Nowego Teatru-55. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym.

 
Jednak Płatonow

26 listopada, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, godz. 19

Jednak Płatonow według SZTUKI BEZ TYTUŁU Antoniego Czechowa w przekładzie Adama Tarna Spektakl dyplomowy Wydziału Aktorskiego. Młodzi aktorzy chcieli stworzyć spektakl o potrzebie konsekwencji w realizacji swoich marzeń i planów, w doskonaleniu się w trudnej sztuce bycia człowiekiem, wreszcie – w osiąganiu maksimum szczęścia i rozwoju własnego „ja”, bez pogwałcenia prawa do tego samego innych osób.

 

New York Vibes

26 listopada, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

W najbliższą sobotę klub wraca do super cyklu NEW YORK VIBES! Na Grand parkiecie zawita najlepszy taneczny mix hitów z gatunku RnB / Dance / Mashup / Rap / Pop & House. Tym razem gościem specjalnym będzie niezawodny DJ DEF WAVE z Warszawy.

 

Organek

26 listopada, Life House, godz. 20

ØRGANEK – kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka, którego debiut płytowy (Głupi, Mystic Production, 2014) osiągnął status platynowej i wyraźnie zdominował rynek wydawniczy w Polsce. Laureat licznych nagród (m.in. Mateusz Trójki 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). Muzyka kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie Głupi, pchając zespół bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.

 

Piekło x Andrzejki x Fire Drums

26 listopada, Piekiełko, godz. 21, cena: 20

Andrzejki w Piekle, czyli absolutny, imprezowy sztos i wybuchowy zestaw artystyczny. Po raz pierwszy w klubie Piekiełko - perkusyjny live act w wykonaniu gościa o ksywie Doych,
DJ Kocurr - absolutna czołówka polskiej sceny didżejskiej i  po raz setny DJ Ramzes.

 

Historia Śnieżki

27 listopada, Teatr Maska, godz. 16.30

W dobrze opowiedzianej historii tkwi wielka siła. Może uratować opowiadającego z niejednej trudnej sytuacji, obudzić marzenia lub popchnąć do działania słuchacza. Dobrą historię można opowiedzieć na wiele sposobów, a każdy z nich będzie równie interesujący. Na taką właśnie opowieść zaprasza Teatr Maska już w niedzielę. Jej bohaterów znacie doskonale - Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz.

 

Statek Noego

27 listopada, Teatr Maska, godz. 10, 12

Teatr Maska zaprasza w rejs niesamowitym statkiem, na pokładzie którego znaleźć można wszystkie zwierzęta, o których tylko można pomyśleć. Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec, scenografia i lalki: Areta Magdalena Puchalska, muzyka: Radosław Bolewski.

 

VADER, Infernal War, Insidius

27 listopada, Life House, godz. 19, cena: 50/60 zł

Zespół wyruszył w polską trasę koncertową nazwaną „Imperium Poloniae”, w ramach której VADER przedstawi nowy set koncertowy - zawierający oczywiście nowe utwory, a także zaprezentuje nową scenografię. „Imperium Poloniae” rozpocznie się 22 listopada w Poznaniu, a zakończy 4 grudnia w Olsztynie - łącznie 12 koncertów. Na trasie tej VADEROWI towarzyszyć będą: INFERNAL WAR oraz INSIDIUS. Takiego zestawu nie można przegapić

Underground Pub zaprasza na imprezę w rytmach reggae – From Balkans To Jamaica vol XIII. Dla miłośników muzyki w nieco innym wydaniu, w piątkowy wieczór w Katedrze Rzeszowskiej występ Pueri Cantores Resovienses.

 
Haydamaky

27 listopada, Vinyl, godz. 20, cena: 25/32 zł

Po raz pierwszy z solowym koncertem klubowym ukraińska legenda ethno-rocka, Haydamaky, wystąpi w Rzeszowie. Energetyczny kozacki rock, przeplatany folkowymi motywami Ukrainy, ukraszony pulsem reggae.

 

Palmowy Dancing

6 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend

Dzisiaj, 25.06.2019
Scena na Bulwarach, godz. 20:00
Impreza
Jutro, 26.06.2019
Pojutrze, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Przystań Kawiarnia, godz. 18:00
Impreza
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Niezła Sztuka, godz. 21:00
Koncert
Impreza
Sobota, 29.06.2019
Rzeszowski Inkubator Kultury, godz. 10:00
Targi
sala koncertowa Wydziału Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83, godz. 18:00
Spektakl
Koncert
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Niedziela, 30.06.2019
Piątek, 05.07.2019
Sobota, 06.07.2019
Niedziela, 07.07.2019
Sobota, 20.07.2019
Reklama