Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [01-04.12.2016]

Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [01-04.12.2016]

Odwiedziny lubelskiej grupy Phedora w Vinylu, koncert zespołów Kabanos i Highfly w Pod Palmą, występ Krzysztofa Iwaneczko w Life House i dwudniowa Rockendrollowa Scena Podkarpacka. Tak wyglądać będzie najbliższy weekend w naszym mieście.

Już dziś także pierwsze cykliczne imprezy. Czarny Kot zaprasza na Jam Session, Kula Bowling&Club na klasyczny Studencki Czwartek a Bajka Disco Club na Ladies' Night -edycję mikołajkową.

W Underground Pub „Wieczór z muzyką (nie tylko) słowiańską” i koncert zespołu Łubu Dubu. Podobnie rozrywkowo także w piątek. Shine Club zachęca do skorzystania z cotygodniowej imprezy pod hasłem All I Want Is High Hells a Piekiełko organizuje jak zawsze o tej porze Piekło x Rezydencja. W Czarnym Kocie – Power Of Edm a w Kuli - Wszystkie Twarze Disco.

W mikołajkowy nastrój wprowadzą z kolei LUKR z Mikołajkami with Clermont Ferrand oraz Pod Palmą z Mikołajkowym Party. A w niedzielę spora dawka mocnych brzmień w wykonaniu Ferile Hump oraz Dominika Kobiałka Band. Poniżej dokłądna rozpiska weekendowych wydarzeń w Rzeszowie.

 

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:

 

Jam Session - Jazz `N` Groove

01 grudnia, Czarny Kot, godz. 21

Po ostatkowych szaleństwach klub zaprasza na Jamm session, w którym wystąpią fenomenalni rzeszowscy muzycy. Będą grać różne znane jak i mniej popularne utwory. Rozgrywający: Jacek Urgoł, Łukasz Głogowski, Tomasz Jachym, Kamil Nieznański, Mateusz Gębski.

 

Phedora

01 grudnia, Vinyl, godz. 19, cena: 15 zł

Lubelski zespół Phedora wyrusza w jesienną trasę koncertową! "The Moonlight Tour" odwiedzi wiele miast w Polsce, w tym także i Rzeszów! Występ zespołu będzie promować jego debiutancki album - "The House of Ink".

 

Spotkanie z Józefem Ambrozowiczem

01 grudnia, WiMBP, godz. 17.30, cena: wstęp wolny

Józef Ambrozowicz jest autorem książki „Co nam zostało z tych lat” poświęconej piosenkom okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2.

 

Studencki Czwartek

01 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Studenckie Czwartki: Ladies' Night edycja mikołajkowa

01 grudnia, Bajka Disco Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

W każdy czwartek Panie do godz. 23 wchodzą oraz piją drinki zupełnie za darmo. Mikołajkowa Edycja - Piękne Panie Mikołajowe będą rozdawać przez całą noc darmowe shoty tym, którzy byli grzeczni przez cały rok. Imprezy nakręcą zawodowcy: sala główna disco polo: DJ MAŁY, sala exclusive house: BOLTY, DJ CREAM.

 

Studenckie Mikołajki

01 grudnia, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/ 5 zł

Największe studenckie Mikołajki w Rzeszowie! Czwartek w Studenckim Klubie Pod Palmą to zupełnie nowy mix najlepszych klubowych dźwięków - zarówno tych najnowszych, jak i najpopularniejszych klasyków. Za konsoletą DJ Grocyou. Wstęp wolny dla wszystkich do 22:00. Po 22:00 wjazd 5 zł.

 

Wieczór z muzyką (nie tylko) słowiańską

01 grudnia, Underground Pub, godz. 19, cena: wstęp wolny

"Wieczorki z muzyką (nie tylko) słowiańską" to kontynuacja odbywających się od ponad 3 lat w Pubie Underground "Wieczorków z muzyką słowiańską". Tym razem poszerzony zakres języków i odświeżony repertuar, nie zmienia się jednak główne założenie imprezy – dobra, kameralna zabawa oraz propagowanie kultury, muzyki, zarówno folkowej, popularnej, jak i poezji śpiewanej w wielu językach. Dodatkową atrakcją będzie koncert zespołu Łubu Dubu.

 

Cichociemni. Z ciemności ku wolności

01 – 04 grudnia, WiMBP, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Wystawę „Cichociemni. Z ciemności ku wolności” można zwiedzać w grudniu, w Wypożyczalni Głównej, przy ul. Dąbrowskiego 33a, w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci…”

01 – 04 grudnia, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

01 – 04 grudnia, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

POP NOW!

01 – 04 grudnia, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! To wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce – Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! To niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy’ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel

01 – 04 grudnia, WiMBP, godziny otwarcia placówki, cena: wstęp wolny

Pokonkursowa wystawa prac plastycznych z konkursu „Latawiec z wiadomością od Stasi i Nel” inspirowanego powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.  Ekspozycję można zwiedzać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11.  Konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim

 

All I Want Is High Heels

02 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. Wszystkie kobiety w szpilkach wchodzą za darmo przez całą noc! 100 pierwszych kobiet w szpilkach otrzymuje na start welcome drinka. Pozostałe kobiety dopisane do listy FB wchodzą do klubu za darmo do 22:00, po tej godzinie symboliczny piątak. A żeby mężczyźni nie czuli się pokrzywdzeni to do 22:00 - 5 zł, później dyszka.

 

Kabanos, Highfly

02 grudnia, Pod Palmą, godz. 20, cena: 30/40 zł

Do Góry Do Chmury Tour 2016, czyli Kabanos + Highfly w Pod Palmą. Otwarcie klubu 19:00, start koncertu - 20:00. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży.

 

Krzysztof Iwaneczko

02 grudnia, Life House, godz. 20, cena: 30/40 zł

Krzysztof Iwaneczko to 21 letni muzyk, kompozytor i autor tekstów. Pierwsze sukcesy młodego artysty to nagroda Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” w 2011 roku czy zwycięstwo w „School&Jazz Festival” w roku 2012 oraz liczne koncerty, między innymi u boku zespołu „Poluzjanci”. W 2015 roku Krzysztof Iwaneczko wygrał VI edycję popularnego programu telewizyjnego typu talent show - „The Voice of Poland”, co poskutkowało ogromnym wzrostem zainteresowania wokół młodego artysty. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

 

Piekło x Rezydencja

02 grudnia, Piekiełko, godz. 21.00, cena: wstęp wolny/10 zł

REZYDENCJA to projekt, do którego klub zaprasza każdego chętnego. Nowoczesne, polskie piątki to coś czego w Rzeszowie jeszcze nie było...W tym tygodniu za konsolą stanie DJ Ramzes. Wstęp – panie do godz. 23 za darmo, panowie i panie po godz. 23 – 10 zł.
 

Power of Edm

02 grudnia, Czarny Kot, godz. 21, cena: 5 zł

Jak co tydzień zagra Dj Belezze,  który przekazuje swoją energie, grając utwory tak, że nie pozwala zejść z parkietu aż do samego końca imprezy. Wejście do godz. 22 za darmo, po godz. 22 – 5 zł.

 

Rockendrollowa Scena Podkarpacka - Festival 2016

02 - 03 grudnia, Vinyl, godz. 17, cena: 15/20 lub 25/30 zł

Festiwal Rockendrollowa Scena Podkarpacka to koncert z okazji 5 lat prowadzenia audycji o tej samej nazwie w Radio Centrum. Ma na celu zjednoczenie muzyków oraz zespołów z naszego województwa wykonujących muzykę szeroko rozumianą jako rockowa. Bilety: 1-dniowy – 15/20zł, 2-dniowy – 25/30zł.

 

Wszystkie Twarze Disco

02 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Nie 5, nie 50, a wszystkie odcienie disco w jedną noc, w jednym miejscu, w Kuli! Weekend rozpoczynamy bujnie i tanecznie, serwujemy hity, do których choreografia ułoży się sama! Najlepsza droga żeby powiedzieć dzień dobry weekendowi. Amatorzy kręgli - między 23:00 a 24:00 do zakupionej godziny kręgli druga gratis - jak tory śliskie i szerokie. Za sterami: Benny G.Disco Mikołajki

02 – 03 grudnia, Bajka Disco Club,  godz. 20, cena: 10 zł

Zanim obejrzycie po raz 162817524 Kevina Samego w Domu oraz zasmakujecie smacznego karpia w rodzinnym gronie czas najwyższy uczcić imieniny Mikołaja, który jak co roku przynosi Wam wymarzone prezenty. How How How będzie się działo! Piękne Panie Mikołajowe będą wręczać darmowe shoty wszystkim tym, którzy byli grzeczni przez cały rok. Imprezy nakręcą nasi zawodowcy: Sala główna: DJ MAŁY, sala exclusive: DJ DREAM.

 

Bad Santa

03 grudnia, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Mikołajkowe szaleństwo powoli ogarnia nasze miasto. W Shine Clubie, w roli Mikołaja (a raczej Mikołajów) – duet klubowych rezydentów - uczestnicy takich wydarzeń jak Ultra Europe 2014 czy wyjazdu Ultra Party Camp - SANDPOKERS! Wstęp: osoby z listy FB do godz. 22 wchodzą za darmo. Pozostali całą noc – 15 zł.

 

Crazy Mix

03 grudnia, Kula Bowling&Club, godz. 20, cena: wstęp wolny

W tą noc zostaniecie upojeni niesamowitym i niepowtarzalnym muzycznym smakiem, połączonym z magiczną i kuszącą aurą odprężenia po całym tygodniu. Przekraczając progi Kuli, codzienność zostawiacie za sobą...Za sterami Arti.

 

From Poznan with Love

03 grudnia, Grand Club, godz. 20, cena: 20 zł

W najbliższą sobotę klub zaprasza na imprezę firmowaną pięknym poznańskim klimatem muzyczny - FROM POZNAN WITH LOVE! Zaproszony specjalnie na tą okazję artysta to DJ PEQUENO, który razem z klubowym KRISS'EM zrobi niezłe muzyczne zamieszanie! W klubie obowiązuje selekcja.

 

Mikołajki with Clermont Ferrand

03 grudnia, LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Zanim oddacie się w wir świątecznych przygotowań pora na... Mikołajki! Mikołajki w LUKR to duża doza pulsujących, rozgrzewających w zimowe wieczory, imprezowych bitów specjalnie wyselekcjonowanych przez rezydenta klubu LUKR DJ Clermonta Ferrand'a. Ten wieczór to także dobra okazja do spróbowania prawdopodobnie najlepszych drinków w Rzeszowie. Fantastyczna zabawa lać się będzie strumieniami - na całego! Wstęp – do 23.00 – 10 zł, później – 20 zł. Wstęp free: wszystkie panie do 23:00 i użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

 

Mikołajkowe Party

03 grudnia, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/7/10 zł

Będziemy się bawić w rytmach największych hitów Retro, Disco, Disco Polo, Clubbing, Elektro  i House. Imprezę rozkręca DJ Klusek. Panie wstęp free między 21:00 a 22:00. Bilety: studenci 7 PLN (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej), pozostali 10 zł.

 

Piekło x The Gift

03 grudnia, Piekiełko, godz. 21, cena: 10/15 zł

Początek grudnia rozpoczynamy w świetnym muzycznym stylu. Specjalnie z Krakowa przyjedzie do nas DJ Esel - niezwykle doświadczony didżej i niezwykle pozytywna postać, która swoją muzyczną selekcją wspaniale ociepli chłodny grudniowy anturaż. Muzyka: R'n'B, nu-disco, funky, mash-up

 

Purple Rockets

03 grudnia, Czarny Kot, godz. 21, cena: 5 zł

Już za kilka dni, po raz pierwszy w Polsce (we Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie) wystąpi kataloński kolektyw Purple Rockets. Propozycją Purple Rockets jest zgłębianie muzyki inspirowanej korzeniami jamajskimi w połączeniu z selekcją winylową, instrumentami i wokalem na żywo. Poprzez reggae, Purple Rockets krzewi tradycyjne wartości związane z reggae, takie jak miłość, szacunek, zaufanie, jedność i równość.

 

Sławomir

03 grudnia, Life House, godz. 20, cena: 25/45 zł

Otwarcie bram - 19:00, koncert 20:00. Bilety w cenie: 35 zł - przedsprzedaż, 45 w dniu koncertu
Dostępne w sieci Ticket Pro.

 

Fertile Hump, Dominika Kobiałka

04 grudnia, Underground Pub, godz. 20, cena: 10 zł

Fertile Hump to trio, które tworzą Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz do złudzenia przypominający Davida Guettę, Maciek Misiewicz (perkusja). Po premierze debiutanckiej EP’ki przyszła pora na płytę długogrającą. „Dead Heart” trafi do sprzedaży na początku listopada z logo Instant Classic. Dominika Kobiałka to pochodząca z Rzeszowa wokalista i autorka tekstów. Współtworzy zespoły: Tension Zero oraz Kuki Pau.„Dominika Kobiałka & Band” to jej solowy projekt. Po dotarciu do ćwierćfinału 4. Edycji programu The Voice of Poland postanowiła wyjąć z przysłowiowej szuflady swoje ukrywane do tej pory teksty i kompozycje.

 

Palmowy Dancing

6 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , weekend w rzeszowie , imprezowy Rzeszów

Dzisiaj, 19.06.2019
Jutro, 20.06.2019
Park Sybiraków, godz. 19:00
Koncert
Pojutrze, 21.06.2019
Sobota, 22.06.2019
Niezła Sztuka, Bulwary, godz. 09:00
Spotkanie
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Vinyl, godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 23.06.2019
środa, 26.06.2019
Czwartek, 27.06.2019
LUKR, godz. 19:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Warsztaty
Piątek, 28.06.2019
Koncert
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Reklama