Pełnia sezonu koncertowego w rzeszowskim klubie Underground
Pełnia sezonu koncertowego w rzeszowskim klubie Underground

Sezon koncertowy w Underground Pub już w pełni, za nami wiele cudownych chwil, a jeszcze więcej przed nami.

Trzeci i ostatni w 2017 roku koncert w ramach Rzeszów Jazz Festiwal w Undergroundzie odbędzie się 25 listopada, gdy zagra zespół Pink Freud. Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum'n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej.

30 listopada zagra u nas krakowski Cinemon. Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll - zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground. Trochę niedoskonały, lekko zakurzony, analogowy.  Brzmią, jak - w odpowiednich dawkach - lata siedemdziesiąte (Cream, Hendrix, Led Zeppelin), dziewięćdziesiąte (Neil Young i jego młodsze inkarnacje w postaci Pearl Jam czy bardziej hałaśliwych przedstawicieli Seattle) i czasy obecne (trochę jak oni sami). 

Tydzień po Cinemon zagra nowy projekt, złożony w dużej mierze z muzyków wywodzących się z Rzeszowa – Indjigo. Sami o sobie piszą: Wydaje się, że nie znaliśmy się zawsze. Przystanęliśmy na muzycznym przystanku; z wrażeń po długich wojażach - po to, aby zaczerpnąć jeszcze więcej muzycznej ekstazy. Totalnie odurzeni nie potrafimy już funkcjonować bez tlenu dźwięku. Gatunek, jaki gramy to podróż. W głąb człowieka. W skład zespołu wchodzą: Michał Urban, Justyna Młynarczuk, Miłek Piątek, Krystian Bartusik, Paweł Rączy oraz Tomasz Budek - gitara basowa.

14 grudnia to koncert dwóch znakomicie znanych lokalnych, oldskulowych zespołów – Rockaway i Adapters. Rockaway zagra dla was w Undergroundzie numery z nowej i poprzednich płyt.

Dzień później świętować będziemy 25 urodziny Świetlików. Tym razem to trasa jubileuszowa gdyż 20 października minie 25 lat od pierwszego oficjalnego występu zespołu. Z dostępnych na razie strzępków informacji wynika, że Świetliki zagrają swoje największe hity ale nie będzie wieczorów wspomnień, tortów-srortów, nieheteronormatywnych świeczek, fałszywego Sto lat, kombatanckiej kokieterii ani artystycznych gości ni w pięć ni w dziewiętnaście. Raczej energetyczny i liryczny show i spektakl będzie. I kilka nowych, całkiem nowych utworów, które ponoć mają pokazać, że oprócz przeszłości zespół ma też przyszłość. I że, być może po raz ostatni, warto. Czy jest jakaś przyszłość dla zespołu i czy jest przyszłość w ogóle możecie się Państwo przekonać osobiście.

Koncertowy minimaraton uzupełnią sobotnie VIII urodziny Endorfine Studio i koncert zespołu Skraffky.

A co w nowym roku?

Doskonale znany z zespołu "Raz, Dwa, Trzy" Adam Nowak ze swoim akustycznym projektem, duet Waglewski i Pospieszalski grający repertuar Voo Voo, Daniel Spaleniak, James Harris, czy też Lonker See.

Szczegóły wszystkich Undergroundowych wydarzeń znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/pg/UndergroundPubRzeszow/events/

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: koncerty , imprezy , UNDERGROUND , koncerty listopad , resinet

Dzisiaj, 16.11.2018
Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
Spektakl

Biuro Wystaw Artystycznych
Wystawa

Vinyl, godz. 19:00
Koncert

Impreza

Rzeszowski Dom Kultury, filia Pobitno, godz. 10:00
Festiwal

Koncert

Wypożyczalnia Muzyczna, ul Żeromskiego 2, godz. 17:00
Spotkanie

Shine Club, godz. 21:00
Impreza

Piekiełko, godz. 21:00
Impreza

Koncert

Jutro, 17.11.2018