"Ostatnie rozdanie" w Teatrze Przedmieście
Ostatnie rozdanie, fot. T. Poźniak

18 marca o godz. 19:00 w Teatrze Przemieście wystawiony zostanie spektakl "Ostatnie rozdanie" na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego.

W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej stajemy się uczestnikami  seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość. Szum  maszyn pracowni wtóruje  rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo  uszyć sens swojego życia.

Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją  wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości. Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.


Autor: Wiesław Myśliwski
Adaptacja  i reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Orkiestra Dęta „Zgoda” z Rakszawy

Scenografia: Paweł Sroka

Występują: Monika Adamiec, Jakub Adamski, Roman Adamski, Łukasz Lisowski, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Lila Wojciak
 

Bilety: 30/20 zł

Rezerwacje: tel. 667714730

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze