Noc songwriterów: Low Roar i Daniel Spaleniak wystąpią w Rzeszowie

Noc songwriterów: Low Roar i Daniel Spaleniak wystąpią w Rzeszowie

19 listopada, w teatrze Maska wystąpi Low Roar czyli Ryan Karazija. Jego koncert poprzedzi Daniel Spaleniak, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych, rodzimych songwriterów. 

Low Roar to Ryan Karazija, z pochodzenia Amerykanin, który wybrał Islandię jako kraj zamieszkania i dalszej twórczości. Kilka lat temu Reykjavik zamienił na Warszawę, w której jak sam przyznaje – zakochał się. Ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte albumy, nad którymi pracował z legendarnym Andrew Schepsem, zdobywcą Grammy za płytę „21” Adele oraz współtwórcą sukcesu Beyonce, Manu Chao, Lady Gagi, Red Hot Chili Peppers, U2, The Gossip i wielu innych.

Brzmienie Low Roar zbudowane jest z łagodnych, rozmytych dźwięków i nastroju melancholii. To muzyka niezwykle poruszająca i hipnotyzująca, daleka od tandetnej ckliwości i przesłodzenia. Ryan prezentuje podobny poziom wrażliwości charakterystyczny dla artystów takich jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós.

Daniel Spaleniak lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers”, to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Bilety na koncert w cenie 39 zł można kupić na www.ekobilet.pl, a od 7 listopada także w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). W dniu koncertu bilety do nabycia w cenie 49 zł.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: teatr Maska , Daniel Spaleniak , Noc songwriterów , Low Roar

Dzisiaj, 22.04.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Pod Palmą, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Stadion Miejski, godz. 14:30
Sport
Jutro, 23.04.2019
Pojutrze, 24.04.2019
Czwartek, 25.04.2019
Piątek, 26.04.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Teatr Maska, godz. 11:30, 9:00
Spektakl
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Koncert
Koncert
Koncert
Sobota, 27.04.2019
Reklama