Natalia Kukulska, Jakub Ćwiek i Tomasz Lis gośćmi Empiku

Natalia Kukulska, Jakub Ćwiek i Tomasz Lis gośćmi Empiku

10 listopada gościem Empiku w Galerii Rzeszów będzie Natalia Kukulska, która spotka się z fanami po koncercie organizowanym z okazji urodzin Galerii. Z kolei 14 listopada, z czytelnikami spotka się rockandrollowy pisarz i publicysta - Jakub Ćwiek. Dzień później, 15 listopada gościem Empiku będzie znany dziennikarz – Tomasz Lis, który promuje swoją autobiografię „Historia prywatna”.

 

Spotkanie z Natalią Kukulską
10 listopada, godz. 20:00

Natalia Kukulska jest jedną z najbardziej cenionych wokalistek w Polsce. Wydała już dziewięć studyjnych albumów solowych – ostatni „Halo tu ziemia” (Agora S.A.) ukazał się w drugiej połowie ubiegłego roku. To 12 świetnie napisanych i wyprodukowanych electro-popowych piosenek, w których z jednej strony czuć nowoczesność, a z drugiej nostalgię do lat 80-tych. – Ten album jest w moim życiu przełomowy, twierdzi artystka i dodaje: – Nie lubię wielkich słów i kategorycznych stwierdzeń, ale moment, w którym powstawała ta płyta, był wyjątkowy. Natalia Kukulska spotka się z fanami w rzeszowskim Empiku w Galerii Rzeszów już w sobotę, 10 listopada (po koncercie w Galerii Rzeszów).

Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną. Ma ciągle coś do powiedzenia, czego najlepszym dowodem jest jej ostatni album zatytułowany „Halo tu ziemia”.

Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jej dziecięcy dorobek to albumy: „Natalia”, „Bajki Natalki”, „Najpiękniejsze Kolędy Polskie”.
O popularności płyt świadczą wyniki sprzedaży - solowe albumy Natalii sprzedały się łącznie w 2,5 milionach egzemplarzy.

Jest laureatką min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk.

Do najbardziej popularnych utworów Natalii, które podbijały listy przebojów należą m.in:
„Piosenka światłoczuła”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „W biegu”, „Czy ona jest”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Decymy”, „Sexi Flexi”, „Pół na pół”, „To jest komiks”, „Wierność jest nudna”.
Nagrywała też utwory do popularnych filmów: Herkules, Magiczny Miecz, Zakochani, Och Karol 2.

Od lat współpracuje z najlepszymi polskimi muzykami, którzy towarzyszą jej w studio i podczas koncertów.

 

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem
14 listopada, godz. 18:00

Jakub Ćwiek w „Machinomachii” (Wydawnictwo SQN) wraca do sprawdzonej formy opowiadań, które fabularnie umiejscowione są tuż po drugim tomie serii – „Bogu marnotrawnym”. Fani twórczości Ćwieka mogą świętować podwójnie: znane im postaci z uniwersum „Kłamcy” ożyją raz jeszcze dzięki Robertowi Sienickiemu i grupie Lans Macabre w profesjonalnej grze karcianej, zatytułowanej "Kłamcianka". Jakub Ćwiek spotka się z czytelnikami w rzeszowskim Empiku
w Galerii Rzeszów już w środę, 14 listopada.

Jakub Ćwiek urodził się w Opolu. Rocznik 1982 – czyli ten sam, co debiutancki singiel zespołu Metallica, filmowy Conan Barbarzyńca i Blade Runner, to zobowiązuje. 

Pierwsze trzy lata życia spędził jako dziecko całego akademika, po czym przeprowadził się z rodzicami do Głuchołaz. Dalej było już tylko gorzej, stał się człowiekiem drogi – przeprowadzał się 23 razy w ciągu ostatnich 5 lat. 

Nie uznaje deadline’ów, sam wyznacza sobie cele i system pracy. Telefon odbiera, gdy zechce. Musi mieć czas zarówno na koncert Slash’a, jak i na podróż autobusem po Stanach. To jego pomysł na proces twórczy. A w pracę angażuje się w pełni, o czym świadczyć może choćby książka „Ciemność płonie”. Żeby ją napisać, pół roku spędził na katowickim dworcu wśród bezdomnych – jadł z nimi, spał i rozmawiał. 

Miał dwa marzenia w życiu – spotkać się ze Stevenem Kingiem i z Bruce’em Willisem – oba zrealizował. 

Jeśli sprzedał do tej pory 150 tysięcy książek, to znaczy, że wybrał właściwą drogę. 

Prawdziwy rockandrollowy ojciec Zuzi i Samuela – uwielbia śpiewać i grać, mimo, iż nie potrafi.

 

Spotkanie z Tomaszem Lisem
15 listopada, godz. 18:00

„Historia prywatna” (Wydawnictwo W.A.B.) to autobiografia Tomasz Lisa, jednego z najgłośniejszych, najpopularniejszych, najbardziej kontrowersyjnych polskich dziennikarzy. Wspomnienia odmalowane są na plastycznym tle najnowszej historii Polski po 1989 roku. Tomasz Lis spotka się z czytelnikami w rzeszowskim Empiku w Galerii Rzeszów już w czwartek, 15 listopada.

W książce „Historia Prywatna” śledzimy zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wchodzimy do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet. Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni. To książka, w której zaglądamy od kuchni do mediów i polityki, czyli tam, gdzie teoretycznie nie powinniśmy zaglądać. To autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki.

Tomasz Lis (ur. 1966) – jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy telewizyjnych, współtwórca programu informacyjnego TVN „Fakty” i „Wydarzenia” (nadawanego w telewizji Polsat). Od 26 marca 2012 roku redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”.

Tomasz Lis był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. trzy Wiktory, tytuł Dziennikarza Roku 1999, był laureatem konkursu Telekamery 2006 otrzymując nagrodę dla najlepszego publicysty.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Empik , Galeria Rzeszów , Jakub Ćwiek , Natalia Kukulska , Tomasz Lis

Dzisiaj, 22.04.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Pod Palmą, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Impreza
Stadion Miejski, godz. 14:30
Sport
Jutro, 23.04.2019
Pojutrze, 24.04.2019
Czwartek, 25.04.2019
Piątek, 26.04.2019
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Teatr Maska, godz. 11:30, 9:00
Spektakl
Bajka Disco Club, godz. 21:00
Koncert
Koncert
Koncert
Sobota, 27.04.2019
Reklama