Najlepsze fotografie portretowe z Polski i świata w Galerii Nierzeczywistej
Wystawa XV edycji konkursu obejmuje 100 fotografii wybranych przez jury z wszystkich przesłanych na konkurs, które członkowie jury określili jako najlepsze i najbardziej interesujące fotografie portretowe z Polski i świata.

10 marca w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, odbędzie sie uroczyste otwarcie wystawy pt. PORTRET, na którą składają się najlepsze prace wyłonione w konkursie Portret Koło 2016. Początek o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 5 kwietnia 2017 r.

Wystawa pokonkursowa PORTRET 2016. 

Fotografia portretowa jest cały czas obecna w różnych kulturach na całym świecie i wraz z rozwojem technologii i ona ewoluowała wraz z upływem czasu. Przyczyną zmian jest odwieczna ciekawość innymi ludźmi: od gwiazd, polityków i ikon popkultury, po zwykłe życie innych obywateli. Każdego dnia natrafiamy na portrety, autoportrety i selfie w reklamach, czasopismach i mediach społecznościowych. Tak duże zróżnicowanie w fotografii sprawia, że wybór fotografii na wystawę pokonkursową i wskazanie wśród nich najlepszy jest zarazem bardzo ekscytujący, jak i bardzo trudne. Wystawa XV edycji konkursu obejmuje 100 fotografii wybranych przez jury z wszystkich przesłanych na konkurs, które członkowie jury określili jako najlepsze i najbardziej interesujące fotografie portretowe z Polski i świata. Wśród prezentowanych prac są nie tylko nagrodzone w konkursie, jest również wśród nich sporo czarno-białych portretów, które od kilku lat ponownie zachwycają nas grą światła i cieni, jak i bardzo ekspresyjne zdjęcia i takie budzące niepokój. Spotkamy nie tylko portrety zwykłych osób z naszej i innych kultur, czy też kogoś znanego. Przyglądając się zdjęciom zobaczymy utrwalone ludzkie emocje i oblicza oraz uchwycone chwile, zarówno te dobre, świąteczne, jak te, których na co dzień nie zauważamy lub nie widzimy bo dzieją się daleko od nas. 

Źródło: KKF FAKT

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Galeria Nierzeczywista RSF , Portret

Dzisiaj, 17.10.2017
Jutro, 18.10.2017
Pojutrze, 19.10.2017
Piątek, 20.10.2017
Sobota, 21.10.2017
Vinyl, godz. 21:00
impreza

Life House, godz. 16:00
festiwal

Niedziela, 22.10.2017