Najbliższe koncerty w Polskim Radiu Rzeszów
Trzy zespoły wystąpią w lutym w Studio Koncertowym im. Tadeusza Nalepy Polskiego Radia Rzeszów.
Na zdjęciu zespół RAGE

RAGE
17.02.2017

17 lutego w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi rzeszowska formacja RAGE. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00

Rage został założony w 2013 r. Zespół gra muzykę rockową wzbogaconą o elementy innych gatunków muzycznych, które inspirują członków zespołu: Krystian Filip (wokal) Damian Zając (gitara) Oscar Kuźniar (gitara) Paweł Kuś (bas) Michał Kornaga (perkusja). W 2016 r. zespół Rage wydał swoją debiutancką płytę "Synestezja", która odzwierciedla mieszankę gustów muzycznych członków zespołu

 
Jazz Band Ball Orchestra
24.02.2017 r.

Jazz Band Ball Orchestra wystąpi w studiu koncertowym Radia Rzeszów 24 lutego. Z zespołem wystąpi amerykański, ciemnoskóry wokalista i showman, Stanley Breckenridge.

Jazz Band Ball Orchestra to fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów – od kilku dekad JBBO zdobywa pierwsze miejsce w kategorii „jazz tradycyjny” w ankiecie czytelników pisma Jazz Forum. Jazz Band Ball został utworzony w 1962 przez krakowskiego trębacza Jana Kudyka. W pierwszym składzie znaleźli się: Jan Boba, Jacek Brzycki, Zdzisław Garlej, Ryszard Kwaśniewski, Marek Podkanowicz i Tadeusz Wójcik. Grupa zadebiutowała na Konkursie Amatorskich Zespołów Jazzowych Polski Południowej i od razu zdobyła I nagrodę; w następnym roku JBBO zwyciężyła w konkursie festiwalu Jazz Nad Odrą. Wkrótce zaczęła występować w Polsce (Jazz Jamboree) i za granicą, m.in. w Czechosłowacji, NRD, Austrii. W latach 70. i 80. koncertowała na festiwalach w Hadze, Oberhausen oraz wielokrotnie na Dixieland Jazz Jubilee w Sacramento, gdzie powstał nawet fan club zespołu.

Początkowo JBBO wykonywała muzykę dixielandową; stopniowo styl zespołu ewoluował – dziś ich muzyka jest syntezą jazzu nowoorleańskiego, swingu z elementami bebopu, bluesa, polskiego folkloru i latino. Duży udział w tych zmianach mieli nowi członkowie zespołu pozyskani w latach 80. 90., szczególnie Wojciech Groborz, znakomity pianista i aranżer oraz perkusista Wojciech Jamioł. JBBO współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami (m.in. Wallacem Davenportem, Kennym Ballem, Chrisem Barberem) oraz wokalistkami z Polski, Europy i USA (m.in. Angi Domdey, Silvią Droste, Janice Harrington i Jean Shy).

Vehemance Quartet ft. Jorge Vistel

Estrada Rzeszowska i Polskie Radio Rzeszów zapraszają na jazzową ucztę, w której najlepsi przedstawiciele młodego pokolenia polskiego jazzu - Vehemence Quartet, spotkają się z kubańskim temperamentem w postaci kubańskiego trębacza Jorge Vistela.

25 lutego 2017 - Polskie Radio Rzeszów. Studio koncertowe im. Tadeusza Nalepy, godz: 19.00

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w biurze Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) i do wygrania na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Zespół Vehemence (fon: Viimens) Quartet to Laureaci:
-Grand Prix na Tarnów International Azoty Jazz Contest 2014
-Grand Prix 51. Jazz nad Odrą 2015.

Zespół ma na koncie bardzo dobrze przyjęty debiutancki album pt. „anomalia” (For-Tune Records 2015). Vehemence Quartet ma na koncie występy na takich festiwalach jak: Rzeszów Jazz Festival, Jazz Jantar, Jazz Nad Odrą,Jazz w Ruinach, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Stara Zagora Jazz Festival(Bułgaria) czy Jazz Bez (Ukraina). Zespół został również wyróżniony możliwością podjęcia współpracy z Leszkiem Możdżerem, której zwińeczeniem był koncert otwarcia 52. Jazzu Nad Odrą w kwietniu 2016 roku. 

Skład zespołu to: 
Wojciech Lichtańśki – alt
Mateusz Śliwa – tenor
Alan Wykpisz – kontrabas
Szymon Madej – perkusja

Jorge Vistel:
Urodzony w Santiago de Cuba od 2005 roku rezydujący w Madrycie. Jest muzykiem, który muzykę swoich korzeni łączy ze współczesnym spojrzeniem na jazzową awangardę. Rezultatem była nagrana w 2014 roku płyta CIMARRÓN wydana nakładem Nowojorskiej wytwórni prowadzonej przez Grega Osby'ego – Circle Music. 

Vistel jest absolwentem National Art School na Kubie. W 2014 roku brał udział w głośnej trasie koncertowej „Alfredo Rodrigues & The Invasion Parade sponsored by Quincy Jones”. W swojej dyskografii ma również albumy Vistel Brothers nagrane dla Hiszpańskiej Fresh Sound wraz ze swoim bratem. Występował między innymmy w Hiszpanii: Vitoria Jazz Festival, Festival de Jazz de San Sebastian, Madrid Jazz Festival, na Kubie: Jazz Plaza, Havana Jazz Festival, w Szwajcarii na Cully Jazz, Saint-Moritz Jazz, Jazz Montrieux czy innych takich jak Monterey Jazz Festival (California), Bermuda Jazz Festival (Hamilton), Jazz Nad Odra (Poland), Fusion Festival (Germany). Lombard Duc (France), Porgy and Bess (Austria), Binhuis (Netherlands), Blue Note (Tokyo), Motion Blues (Yokohama), M Pub (Korea).

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 24.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
spektakl

Jutro, 25.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

Czarny Kot, godz. 20:00
impreza

Pojutrze, 26.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

impreza

Piątek, 27.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

Piekiełko, godz. 21:00
impreza

Sobota, 28.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

aleja Lubomirskich, godz. 21:00
spektakl

, godz. 11:00
festiwal

Nowa Kultura, godz. 21:00
impreza

Niedziela, 29.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

Vinyl, godz. 20:00
impreza

, godz. 11:00
festiwal

Poniedziałek, 30.04.2018
rzeszowskie restauracje
festiwal

środa, 02.05.2018
Czwartek, 03.05.2018
impreza

ul. 3 Maja, godz. 00:00
impreza