Jazzowy duet Keys 2 Drums wystąpi w Jazz Roomie

Jazzowy duet Keys 2 Drums wystąpi w Jazz Roomie

14 kwietnia w rzeszowskim Jazz Roomie wystąpi jazzowy duet Keys 2 Drums, w którego skład wchodzi perkusista i klawiszowiec. Koncert odbędzie się o godz. 20:00.

Zespół powstał w listopadzie 2016 r. Pierwszy koncert odbył się w klubie Jack's Cinema w Warszawie. W 2017 r. premierę miał teledysk Keys2Drums do utworu „Come With Me”, do którego obejrzenia i wysłuchania zapraszamy na You Tube.

Muzycy grający w zespole to doświadczeni bywalcy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Łączą tradycyjne brzmienia z dźwiękami utworzonymi przy pomocy nowoczesnych urządzeń multimedialnych tj. iPada i samplera, co można usłyszeć nie tylko na nagraniach ze studia, ale również na żywo podczas ich koncertów.

„Nasza muzyka to własne kompozycje, improwizacje, mieszanina elektroniki z klasyką.”


JACEK PROKOPOWICZ

Organista (Hammond), pianista, kompozytor.

Współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną (koncerty), kontrabasistą Piotrem Rodowiczem, perkusistą Adamem Lewandowskim, harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim, Wojciechem Waglewskim (na płycie Hey Jimi oraz we wspólnym koncercie w programie 3 Polskiego Radia emitowanym na żywo), Indios Bravos (płyta Peace).

Trasy koncertowe z bluesmanami: Kalif Wailin' Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts, Chaz de Paolo. A także z Jennifer Batten (gitarzystka Michaela Jacksona), Patsy Gamble (brytyjska saksofonistka smoothjazzowa).

W 2012 roku otrzymał I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. W 2013 roku zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues


ADAM GRZELAK

Na początku pobierał lekcje u kilku nauczycieli z Olsztyna. Bardzo szybko zaczął koncertować w miejscowych klubach. W swoich pierwszych zespołach odniósł wiele sukcesów na ogólnopolskich festiwalach. W międzyczasie szkolił się prywatnie u takich perkusistów jak Przemek Knopik czy Tomek Łosowski.

W 2009 roku po namowach Artura Malika, przeniósł się do Krakowa. Tam ukończył Krakowską szkołę jazzu i muzyki rozrywkowej w klasie perkusji. W Krakowie koncertował ze znanymi bluesowymi zespołami jak Monkey Business i Blues Mobile.

Współpracował z takimi zespołami lub artystami jak: Jack Moore, Khalif Wailin' Walter, Patsy Gamble, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Krzysztof ,,Puma" Piasecki, Charli Green, Art Rock, Kierat, Krystyna Świątecka, Czerwony Tulipan, Krzysztof Piasecki, Jacek Cygan, Anna Grzelak, Harlem.

Obecnie występuje również w zespole muzycznym Teatru Dramatycznego w Warszawie. Jest nauczycielem w klasie perkusji w warszawskiej Akademii Rocka. To co lubi grać najbardziej to muzyka, w której, jak sam mówi, czuć serce.

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Jazz Room , Keys 2 Drums

Dzisiaj, 21.03.2019
Impreza
Vinyl, godz. 20:00
Koncert
Teatr Maska, godz. 11:30, 9:00
Spektakl
Jutro, 22.03.2019
Impreza
Teatr Maska, godz. 9:00
Spektakl
Vinyl, godz. 21:00
Koncert
Niezła Sztuka, godz. 20:00
Koncert
Pod Palmą, godz. 18:00
Koncert
Koncert
Impreza
Pojutrze, 23.03.2019
Pod Palmą, godz. 22:00
Impreza
LUKR, godz. 20:00
Koncert
Vinyl, godz. 21:00
Impreza
Shine Club, godz. 21:00
Impreza
Piekiełko, godz. 21:00
Impreza
Impreza
Grand Club , godz. 22:00
Impreza
Niedziela, 24.03.2019
Pod Palmą, godz. 19:00
Koncert
Spektakl
Reklama