Festiwal "Piosenka w Meloniku" w nowej formule. Ruszyły zgłoszenia
fot. Materiały prasowe

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w 8 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w dniach 8 – 10 lutego 2018 roku w Rzeszowie. Podczas trzydniowego wydarzenia na scenie Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wystąpi MICHAŁ SZPAK, ROBERT JANOWSKI oraz Finaliści Festiwalu wyłonieni w drodze eliminacji. Organizatorzy czekają na zgłoszenia uczestników do dnia 18 grudnia 2017 roku.

„Piosenka w Meloniku” to jedyny w Polsce konkurs wokalny poświęcony w całości tematyce aktorskiej, filmowej i musicalowej. Nadchodząca edycja Festiwalu będzie drugą o zasięgu ogólnopolskim i będzie miała postać trzydniowego przedsięwzięcia:

  • 8 lutego 2018 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się warsztaty wokalne z Robertem Janowskim, w których wezmą udział zakwalifikowani Finaliści Festiwalu
  • 9 lutego 2018 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się Finał 8 Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”
  • 10 lutego 2018 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się Koncert Galowy, w którego programie znajdzie się recital MICHAŁA SZPAKA, recital ROBERTA JANOWSKIEGO oraz występy Laureatów Festiwalu

Uczestników nadchodzącej edycji Festiwalu oceni trzyosobowe Jury w składzie: ROBERT JANOWSKI (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny, prowadzący teleturniej „Jaka to melodia?”), MICHAŁ SZPAK (piosenkarz, zdobywca licznych nagród muzycznych, juror programu „The Voice of Poland”) oraz BOŻENA STASIOWSKA-CHROBAK (dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego). Jurorzy nagrodzą występy wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat oraz 19 i więcej lat, a zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł.

Konkurs wokalny oraz jego Finał odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego, natomiast Honorowy Patronat nad trzydniowym przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Miasta Rzeszowa. Partnerem wydarzenia jest Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Rzeszowski Dom Kultury czeka na zgłoszenia uczestników do dnia 18 grudnia 2017 roku. Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

 

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 16.11.2018
Teatr Maska, godz. 11:00, 9:00
Spektakl

Biuro Wystaw Artystycznych
Wystawa

Vinyl, godz. 19:00
Koncert

Impreza

Rzeszowski Dom Kultury, filia Pobitno, godz. 10:00
Festiwal

Koncert

Wypożyczalnia Muzyczna, ul Żeromskiego 2, godz. 17:00
Spotkanie

Shine Club, godz. 21:00
Impreza

Piekiełko, godz. 21:00
Impreza

Koncert

Jutro, 17.11.2018