Ferie z dobranocką nauczą jak stworzyć film animowany od podstaw
Ferie z dobranocką nauczą jak stworzyć film animowany od podstaw

Tegoroczne ferie w Muzeum Dobranocek poświęcone będą tematyce filmowej, na każdy dzień tygodnia zaplanowane są zajęcia tematyczne lub warsztatowe, które mają na celu stworzenie filmu animowanego od podstaw z uwzględnieniem poszczególnych etapów jego realizacji. Zajęcia rozpoczną się od stworzenia scenariusza, scenopisu oraz postaci, a zakończą się na animacji. W ramach zajęć uczestnicy zwiedzą ekspozycję muzeum oraz obejrzą projekcję dobranocek.

28.01 - 9.02.2018

Godz. : 10.00-12.00

Cennik: Grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) – 10 zł/os

Bilety indywidualne – 15 zł (zajęcia będą prowadzone jeśli grupa będzie liczyć minimum 6 osób)

Harmonogram na każdy dzień tygodnia:
 

PONIEDZIAŁEK - „ Laterna Magica” zajęcia przybliżą uczestnikom historię wynalazków które doprowadziły do powstania kina. Zapoznają z działaniem thaumatropu i zoetropu, a także rzutników, przeźroczy i projektorów (maksymalna ilość osób: 25)

WTOREK - „Mały scenarzysta” – wspólnie z uczestnikami warsztatów stworzymy historię, która posłuży jako scenariusz do filmu. Będziemy ćwiczyć pamięć, spostrzeganie i skojarzenia z których nadamy bieg nowej fabule filmu. (maksymalna ilość osób: 25)

ŚRODA - „Scenopis – storyboard” warsztaty ukarzą jakie są poszczególne etapy tworzenia scenopisu opisowego, którego podstawą będzie napisany wcześnie scenariusz. Poznamy jak przebiega proces projektowania kolejnych ujęć, scen, postaci i planu filmowego. (maksymalna ilość osób: 25)

CZWARTEK – „Pracownia postaci” – film nie może powstać bez aktorów, stworzymy więc sami naszych głównych bohaterów. Wykorzystamy papier, nożyczki, plastelinę i … wszystko co nam wpadnie w ręce. Postaramy się zrobić „twórczy bałagan”, a przy okazji rozwiniemy umiejętności manualne naszych uczestników. (maksymalna ilość osób: 25)

PIĄTEK – „Akcja animacja” – warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z tradycyjną techniką animacji poklatkowej. Każdy z uczestników będzie miał okazję wcielić się w rolę animatora filmowego i poznać z innej strony pracę filmowca (maksymalna ilość osób: 15)

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ferie z dobranocką

Dzisiaj, 20.07.2018
impreza

Czarny Kot, godz. 20:00
impreza

Jutro, 21.07.2018
Galeria To Tu
wystawa

impreza

festiwal

impreza

Piekiełko, godz. 21:00
impreza

warsztaty

Pojutrze, 22.07.2018
Galeria To Tu
wystawa

Czarny Kot, godz. 20:00
impreza

Poniedziałek, 23.07.2018
Galeria To Tu
wystawa

Wtorek, 24.07.2018
Galeria To Tu
wystawa

środa, 25.07.2018