"Abstrakcje martwej natury". Zbiorowa wystawa członków RSF

W piątek 25 listopada o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej fotografii autorstwa członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Abstrakcje martwej natury”.
fot. Małgorzata Korzec

Wystawa pn. „Abstrakcje martwej natury” jest rozszerzeniem zestawu, za który na ostatnich, XIV Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zostaliśmy uhonorowani jedną z trzech głównych nagród.

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne pokazuje inny – abstrakcyjny wymiar rzeczywistości. Eksponowane fotografie przedstawiają przedmioty codzienne w niecodziennym ujęciu. Obiektem fotografii są zwyczajne przedmioty, lecz to co powszednie, znane i zwyczajne w pewnym sensie traci w nich swoją istotę. Przedmioty tracą swoją przedmiotowość, która staje się w pewnym sensie przypadłością. Natomiast to, co było zaledwie właściwością, uchwytną i miłą dla oka barwą lub kształtem, staje się tematem głównym na prezentowanych fotografiach. Autorzy przez wybór kadru i oświetlenia tworzą fotograficzną opowieść o tym, że to, co codzienne i zwyczajne ma swoją „duszę”, inne życie, dostępne dla tych, których stać na chwilę refleksji. Umiejętność patrzenia na rzeczywistość z tak odmiennego punktu widzenia dostępna jest zazwyczaj dzieciom i marzycielom.

Fotografowie mają jednak tę zdolność, by takie spojrzenia uchwycić przez obiektyw aparatu i zachować na zdjęciach.

Oto nazwiska autorów, których prace można obejrzeć na wystawie: Agnieszka Mac Uchman, Agnieszka Szafirska, Artur Wysocki, Jan Szczepański, Janusz Witowicz, Jerzy Skiba, Katarzyna Warańska, Lidia Dyło, Małgorzata Korzec, Mariusz Baran, Patrycja Pitra, Paweł Jakubowski, Sławomir Gibała, Tomasz Kudasik.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: wystawa fotografii , RSF , Abstrakcje martwej natury

Dzisiaj, 17.01.2019
Jutro, 18.01.2019
Pojutrze, 19.01.2019